Подробиці

Ужгородка Ольга Слава має особливе хобі: вона дарує діткам казку, і разом з тим, здійснює найсміливіші мрії малечі. Саме в творах Ольги дітлахи пліч-о-пліч з улюбленими героями вирушають у захопливу мандрівку.  В її казках можливо все: і уроки літання на мітлі від Гаррі Поттера, і  знайомство з всесвітньовідомим футболістом, і навіть фантастичні пригоди з Ельзою з «Крижаного серця». І це    далеко не увесь перелік дитячих мрій, які на сторінках Ольжиних книг, – втілилися у реальність.  Першою героїнею творів казкарки  стала її  донечка.

Ольга СЛАВА

казкарка

«Зовсім спонтанно вийшло так, що моя дитина вчилася писати і я писала їй якісь слова, потім прості речення, і одного разу я написала їй коротесеньку історію про неї та її м’які  іграшки. Вона їй дуже сподобалася. Наступного для вона пішла в садочок, і  я вирішила зробити їй такий невеличкий подарунок – додала декілька ілюстрацій, зробила колаж з нею та її іграшками. Ось таке чекало на неї, коли вона прийшла з садочка. Їй дуже сподобалося. Це на звичайному папері, я прикрасила фломастерами, тобто це була така дуже-дуже звичайна робота моя, але вона їй дуже сподобалася. Того ж дня вона двічі прочитала цю книжечку, що для мене було дуже приємно. Бо коли дітки вчаться читати, то їм зазвичай це ліньки робити, а цього  разу їй це було дуже цікаво. Вона сказала: «Мамо, пиши ще! Я хочу ще одну історію» ». 

До слів донечки Ольга все ж дослухалася. Та попри цікавий оригінальний задум, замовлення з’явилися не одразу.

Ольга СЛАВА

казкарка

   «Я замислилася, чи не було б це цікаво моїм подружкам. Декілька днів я цю ідею обдумувала, і нарешті наважилася, написала на Фейсбук подружкам, що я написала таку історію, яка була цікава моїй донечці. Можливо, той, хто теж вчиться читати, теж би захотів таку історію. Тобто спочатку казки починалися як тексти для читання. Багато моїх подружок написали, що це дуже класна історія, класна ідея. Але жодного замовлення я не отримала. Чесно кажучи, я вже почала думати що це історії  не для мене, що це мені не потрібно і що з цього нічого не буде. Пройшло кілька днів, і одна моя знайома, та що прочитала ту історію, каже: « Ти робиш?», кажу – «Та ніхто не хоче замовляти, майже з цього нічого не буде». Вона сказала «Спробуй ще», ну і я взяла і написала ще одну книгу для доньки  моєї подруги і подарувала їй. Виклала фото в Фейсбук і після цього декілька замовлень від подружок і воно пішло-пішло-пішло. І майже одразу в мене зявилося багато замовлень, тепер замолення на місяць, на два-три місяці вперед».

Перед тим, як книга потрапить до рук свого власника – триває складний, але від того не менш цікавий і захопливий, процес створення казкової історії.

Ольга СЛАВА

казкарка

  «Ми списуємось з мамою в повідомленнях, ми обговорюємо стать, вік дитини, як звати, чим захоплюється. Зазвичай, це якийсь мультяшний герой, якого ми беремо у другі герої, бо головний герой  у нас, звичайно, дитина. Ми з мамою обговорюємо сюжет, він створюється, як правило, тут, в повідомленнях. Буває таке, що я беру деякий час на те, щоб обдумати, продумати, а вже потім пропоную. Потім я надсилаю готовий текст мамі, якщо їй все подобається, беруся писати книжку вже по-справжньому, роблю ілюстрації, роблю обкладинку і друкую або сама, або у видавництві.

Надихає Ольгу її семирічна донечка: вона водночас і найприхильніша читачка маминих книг, і навіть співавтор деяких історій. Саме від участі у створенні казок, каже Ольга, дівчинка отримує найбільше задоволення і часто пропонує найбільш цікаві, яскраві й несподівані ідеї.  От так і народжуються оригінальні історії.

Ольга СЛАВА

казкарка

Всі замовлення особливі. Чесно кажучи, кожна книжка яку я створюю, краща за попередню. От якщо порівнювати першу книжку, і от цю книжечку яку я зробила вчора. Це видно, що кожна краща-краща-краща, більша, цікавіша, більше героїв, сюжет цікавіший робимо. Тому кожна історія запам’ятовується, бо це й хлопчики і дівчатка. Хлопчики люблять більш активні історії, дівчата – більше емоцій, більше ідей. Чим далі – тим більше ідей, я відчуваю себе більш вільною в цьому плані. І я приходжу до розуміння того, що можу придумати все, що завгодно.

Сучасним діткам – сучасних героїв. Поруч з ким на сторінках казок мріє опинитися малеча?

Ольга СЛАВА

казкарка

Найпопулярніші тепер в нас Анна, Ельза, Ніндзяго, Леді Баг і Супер Кіт і, звичайно, Гаррі Потер. Зазвичай, я знаю майже всі мультфільми, бо в мене дитина підростає і всі ці мультфільми я дивилася. Але інколи бувають такі замовлення, що мені доводиться подивитися мультфільм, першу другу серію, може навіть Вікіпедію подивитися. Так, це теж цікаво. 

Казки, які пише Ольга, — симбіоз приємного з корисним.  Окрім роботи над захопливим сюжетом,  казкарка вкладає у вуста героїв особливі меседжі для діток.

Ольга СЛАВА

казкарка

Ми з батьками це обговорюємо. Якщо дитина має якісь проблеми чи то у вихованні, або щось треба підкорегувати трошечки, то ми це вкладаємо в слова нашого героя, якого дуже любить наша дитинка. І коли там от Ніндзяго або Леді Баг говорить, що треба слухатися маму або частіше прибирати в кімнаті, то це спрацьовує краще, аніж коли це говорять мами 150 разів на день. 

Найприємніше — чути гарні відгуки від малечі, якій казку адресовано і бачити щиру зацікавленість дітей у написаному.

Ольга СЛАВА

казкарка

Найяскравіші відгуки від дітей трохи старших, близько 10 років. Діти починають читати ще на Дні народження, сидять гості, а вони сидять, читають книжку. Це найбільша для мене  радість. Ще був один відгук влітку: хлопець отримав казочку. І наступного дня хлопці не билися, не сварилися, вони сиділи на вулиці і читали книжку. Це для мене було надзвичайно, бо хлопець 8 років, який влітку в бабусі в селі не біжить на річку, а читаю книжку з друзями – це надзвичайно.

Географія замовлень книг вже вийшла не тільки за межі Ужгорода, але й Закарпаття. Охочі стати героями казок знайшлися й в інших містах України. Читають історії, які пише Ольга, в Європі й  навіть за океаном – дві книжечки відправилися до Канади, є замовлення із США. У планах – старт нового проекту, який буде цікавий ширшій аудиторії.