Подробиці

Рая Геворгян – студентка 4 курсу юридичного факультету УжНУ 3 роки тому відкрила для себе хну. Тоді вперше спробувала на собі мехенді – розпис тіла хною. Малювала красиві візерунки, аби відволіктися та заспокоїтися. Мистецтво дівчина любить з дитинства, відколи батьки записали Раю на творчі гуртки.

Рая ГЕВОРГЯН, малює мехенді

В школі мистецтв я ходила на малювання і музику. Уже виробилося таке відчуття, що мистецтво – це частинка моя, не можу це ні забути, ні викинути. Моя мама говорить: незважаючи на те, що пішла вчитися на юридичний факультет, я людина мистецтва. Мені це помагає, коли на факультеті приходжу розмальована, викладачі на мене дивляться, деякі кажуть, що теж таке хотіли б. Одна викладачка навіть записалася до мене на мехенді.

Часто мехенді – не просто прикраса тіла, але і своєрідний амулет, який приносить удачу і захищає від невдач. До кожної людини, яка прагне нанести візерунок, Рая має особливий підхід, аби особистість і малюнок доповнювали і гармоніювали.

Рая ГЕВОРГЯН, малює мехенді

Якщо я спочатку починала з себе і своїх рідних (мами, навіть тата і молодшого брата), то так щоб подругам – малюю два роки, спочатку тренувалася на своїх, потім – подруги. А зараз я працюю і своїм хобі заробляю гроші. Це вийшло взагалі спонтанно, ми пішли з подругою на каву і зустріла там Сашу Кельбас. Вона побачила на мені малюнки і сказала, що хотіла б співпрацювати. І от так я собі найшла роботу на літо.

В арсеналі Раї – тільки натуральні матеріали з Індії. Хну дівчина замовляє через Інтернет, з кількох столичних магазинів. На відміну від малюнків, нанесених фарбою, прикраса тіла хною тримається довше (іноді навіть до трьох тижнів). Все залежить від якості самої хни.

Рая ГЕВОРГЯН, малює мехенді

Малюю звичайною хною, є кольорова – чорна, синя, фіолетова, бордова, малинова. Я більше люблю коричневу натуральну. Вона не так кидається в очі, більш елегантно виглядає. Щодо кольорової хни – щодо пропорцій: основа 40-50% самої хни (рослини), решта відсотків – це фарба. Воно тримається залежно від людини, від того як вона поводиться у повсякденному житті, але приблизно до 4 днів, потім змивається, стає тьмяним. А ось натуральна хна до півторатижні вона тримається як є, а потім вимивається, іноді до такого бордового кольору стає, виділяється.

Ціни ж на мехенді коливаються від 50 і до 200 грн. Однак, малюнок може коштувати і більше, — все залежить від складності роботи.

Рая ГЕВОРГЯН, малює мехенді

Один тюбік коштує до 50 грн, незалежно від кольору. Там ідуть більше затрати на додаткові матеріали. Наприклад, антисептики, чи для натуральної хни спеціальні пов’язки, яка наклеюється, а потім знімаєш її через добу. А взагалі стандартний малюнок на руці – до 200 грн.

Аби ваш унікальний менді протримався довше, потрібно не мити розмальовані ділянки шкіри протягом доби. Рая Геворгян переконана, аби стати професійним майстром, крім таланту, потрібно мати витримку і терпіння.

Рая ГЕВОРГЯН, малює мехенді

Воно висихає, і ця шкірочка сама відходить. Ти її просто знімаєш, залишається гарний візерунок. Діло в тому, що не можна мочити. Принаймні у перший день, фарбі треба час, аби закріпитися на шкірі. Тож, я нікому не дозволяю мочити малюнок. Малювати може навчитися будь-хто, рука набивається. Мій перший малюнок — це крючочки і посередині крапочка. Потім з часом і рука звикає, тим не менше треба мати терпіння, і щоб малювати, і щоб навчитися малювати.

Дівчина дуже самокритична та вимоглива, як до себе, так і до оточуючих. Крім захоплення мистецтвом малювання хною, любить жарти і сміх. А свого чаcу змінив дещо закритий характер дівчини… КВН. Рая Геворгян тривалий час грала за одну із найтитулованіших команд Закарпатської ліги – «Вхід у змінному взутті». А уже в університеті стала частиною збірної юридичного факультету – «Без мандата».

Рая ГЕВОРГЯН, малює мехенді

Одного разу моя однокласниця прийшла і запропонувала спробувати себе у КВНі. Це було на мій День народження, такий подарунок. Я пішла в КВН і він дійсно змінив моє життя на краще. Спочатку мені було складно, я не сприймала критику. Але потім я стала розкутішою, спілкувалася з новими людьми, з’явилися нові друзі, і завдяки КВНу, можна сказати, є у мене в житті є краща подруга.

Активно грати у КВН дівчина наразі припинила, адже попереду бакалаврський курс навчання в університеті. А мехенді є захопленням Раї, яке приносить їй літній прибуток. Дівчина любить складні малюнки та прагне кожну роботу зробити майже ідеальною. Аби не тільки клієнт був втішений, а й сама вона отримала задоволення від результату.

Рая ГЕВОРГЯН, малює мехенді

Мені головне. Щоб це було довго і складна техніка. Аби я більше зосереджувалася і заспокоювалася. Є один малюнок – це індійське око в руці. Я колись хотіла зробити таке татуювання, але тато не дозволив. З тих пір щодня малюю цей малюнок хною, кільком подругам уже намалювала, всім подобається. Одна подруга з цим малюнком пройшлася містом, її зупинив чоловік на вулиці, розпитував, чи боляче було робити татуювання, хто робить, як це відбувається. Отак от.

Рая Геворгян прагне відкрити власний салон краси, де так само могла б втілювати усі свої креативні малюнки хною. У найближчих планах – вдало закінчити навчання на юрфаці та стати успішною людиною. При цьому не забуваючи про власні захоплення та друзів.