Подробиці

Дмитро Фулей, або більш відомий, як DJ DMS – сьогодні резидент одного з найпопулярніших нічних клубів Закарпаття. Захоплення музикою з’явилося 10 років тому. За освітою він фізик та програміст. Здавалося б сфери, зовсім не пов’язані з діджеїнгом. Але Діма доводить протилежне.

Дмитро ФУЛЕЙ, діджей

Як і в діджеїнгу, як і фізика, вони впринципі пов’язані. Чому? Тому що там є певна техніка, спеціальна, по якій працює діджей. Відповідно, комутація, різні проводи. Тоїсть, коли ти їдеш виступати, десь готуєшся до виступу, то тобі потрібно підготовитись, зробити чек-саунд, як всьо працює. Я рахую, що це теж потрібна штука, яка допомагає в роботі діджея.

Так склалося, що серед друзів Дмитра завжди було багато діджеїв. От і його не оминуло це заняття. На початках товариші багато в чому допомагали та підказували. Вдома Діма  вчився за допомогою комп’ютерної програми «Virtual dj». Самостійно підбирав треки, накладав ефекти та ритми.

Дмитро ФУЛЕЙ, діджей

Половину мене вчили мої товариші. На своєму опиті. Вони грали, а я наблюдав, що вони роблять, чому так, чому цю кнопочку треба нажимати чому там це треба робити. І, відповідно теж вчився на програмі вже вдома, пробувати таке, клацати. Правда, не дуже получалося спочатку, але потім зрозумів принцип роботи.

У музиці Діма любить поєднувати, на перший погляд, непоєднуване. Улюблені стилі – деч-хаус, тач-хаус, техно та R&B. Хороший діджей, за його словами,  має знати, що нині популярне. Бо публіка є різна і потрібно задовільнити смаки кожного.

Дмитро ФУЛЕЙ, діджей

На даний момент я більшість граю діп-хаус із клуб-хаусом вперемішку. Комерцію, як це зараз називається. От граю ще R&B. От так, мішаю з цим. Але, як правило, я граю всьо, крім 80-х.

Раніше діджеї користувалися касетами та пластинками. Зараз же можуть якісно відіграти вечірку з одним ноутбуком та флешкою. Діма каже – опанувати діджейський пульт не так просто, але якщо є бажання та терпіння – все можливо.

Дмитро ФУЛЕЙ, діджей

Щоб навчитися діджеїнгу, треба мати слух, щоб ти більшість всіх композицій – більшість твоєї роботи – це всьо відбувається в навушниках і паралельно на основному звуку, який є, якщо це нічний клуб, в закладі, або на моніторах, якщо це якась велика сцена, де ти не можеш чути, що там відбувається десь вдалині. Тобі треба якусь допомогу.

Готуючись до вечірки, Діма може півдня просидіти за комп’ютером, прослуховуючи та фільтруючи музичний матеріал на інтернет-ресурсах. Вдосконалює свої вміння на діджейських форумах та сайтах. Як сам зізнається, спеціальних рецептів, як стати професіоналом у цій справі, немає. Головне – любити музику, відчувати свою публіку та постійно практикуватись. Мрія Дмитра – потрапити на один із наймасштабніших музичних фестивалів світу – Tomorrowland, аби відчути ту неймовірну атмосферу, де вечірки тривають 24 години на добу.