Подробиці

На перший погляд це роздруковані чорно-білі світлини. Однак насправді –  малюнки ручної роботи звичайним графічним олівцем. Їх авторка – Олена Іващук. Родом дівчина із невеликого металургійного містечка Єнакієве, що на Донеччині. Уже 4 роки проживає в Ужгороді. Зараз їй 22. Вважає, що хист до творчості перейняла від дідуся.

Олена ІВАЩУК, художниця

Зазвичай, художники вже ледь не з дитинства починають малювати. У мене талант прокинувся дуже-дуже пізно. В останніх класах школи. Я якось починала, пробувала, перемальовувала, потрошки в мене почало виходити. І в 11 класі я вирішила вступати в художню академію.  

Це було спільне родинне рішення. Серед безлічі варіантів обрали саме Закарпатську академію мистецтв. І попри те, що Олена – художник-аматор, їй одразу вдалося вступити на бюджет.

Олена ІВАЩУК, художниця

Новим для мене був живопис. Оскільки раніше я фарбами не малювала, не розуміла, не вміла. А з роками, от уже 4-ий курс, навчили. І стараюсь уже якось по-своєму малювати. Кажуть, що вже виробився у мене свій стиль. Тобто більше фотопортретний іде. Як і в живописі стараюсь, так і в рисунку.

Папір і олівець – ось все необхідне для того, щоб почати творити. Найчастіше натхнення до художниці приходить після відвідання виставок та спілкування з однодумцями.

Олена ІВАЩУК, художниця

Олівцем я більш точно можу передати характер людини, правильно розділити пропорції. В живописі мені набагато важче. Я можу десь помилитися. Якщо я малюю олівцем, то це  два кольори: чорний і білий. А в живописі настільки багато різних кольорів, відтінків і фарб. Це потрібно знати, розуміти і відчувати.

Олена каже: важко передати на малюнку характер людини, якщо ти з нею особисто не знайомий. У своїх роботах велику увагу приділяє очам, адже саме вони є дзеркалом душі.

Олена ІВАЩУК, художниця

Я можу малювати протягом двох-трьох днів. Але це не означає, що зранку сіла і до вечора малюю. Я можу собі виділити три-чотири години спокійно собі малювати. Можу 6 годин як засісти

Фотопортрети – не єдине хобі Олени Іващук. Займається також художнім розписом стін. Розфарбовувала кеди та джинси. Спочатку тільки свої, а потім – вже і подруг. Однією з її улюблених робіт є великий 3д малюнок на гаражних воротах приятеля з Донеччини. Зараз новим захопленням дівчини стала аерографія. Це повітряний розпил фарби на полотно. У майбутньому художниця хоче опанувати якнайбільше цікавих технік у мистецтві і різносторонньо розвиватися.