Подробиці

Діана СЕМАК, сертифікований інструктор йоги

Життя –  це йога, йога – це життя.

От яку роль відіграє ця древня філософія для ужгородки Діани Семак. Близько восьми років тому її життя докорінно змінилося. Ще з дитинства дівчину хвилювали питання: «Хто я?», «Для чого з’явилася?» і «Яке моє призначення?».

Діана СЕМАК, сертифікований інструктор йоги

Саме філософія йоги дала мені змогу знайти відповіді на ті питання, які мене хвилювали. Саме тому йога. Тому що вона поєднала абсолютно все, що я шукала в собі. Мені не потрібно окремо шукати якісь фізичні вправи, відвідувати психотренінги, шукати якісь засоби, щоб заспокоювати розум, щоб бути спокійному в такому сучасному світі, якому живемо. Вона дає мені абсолютно всі інструменти, які мені потрібні. І їх набагато більше, ніж я їх можу прийняти.

Оскільки Діана завжди намагалася підтримувати тіло у тонусі і займалася різними видами спорту, починалося все зі звичайного захоплення фізичними вправами, так званою фіт-йогою. Пізніше переросло у глибоке занурення у цю давньоіндійську науку.

Діана СЕМАК, сертифікований інструктор йоги

Помітила, що після занять йогою, я іду в якомусь особливому стані додому. Тобто, якщо я після залу іду задоволена від того, що я це зробила, що я молодець. Я зробила 100 разів, качала прес, ще щось робила. То після йоги – це не просто задоволення від того, що я пішла і зробила. Це особливий стан рівноваги. Мене це зацікавило. Я подумала, що все це залежить від атмосфери, яка там присутня. Є певна музика музика, яка мені подобається, є люди, які мені подобаються. Для початку саме з цим поєднувала. Думала, що саме такий стан виникає від того, що є такий антураж. Але коли заглибилася, то зрозуміла, що це саме ці вправи так впливають на мій стан.

Йога стала невід’ємною частиною її життя. Попри те, Діана – ще й щаслива дружина та мати двох уже дорослих дітей. Встигає приділяти увагу родині, і займатися багатьма справами. Але ніколи не забуває медитувати. Робить це два рази в день: вранці і ввечері. Від 20-ти хвилин до години.

Діана СЕМАК, сертифікований інструктор йоги

Наше кохання не було з першого погляду і з першої ассани. Але у нас уже такі склалися стосунки, не просто закоханість. Кохання на все життя. Вони стали глибокими. Вона поступово мені відкривала те, що може мені дати. Крім фізичних вправ, крім того, що я стала більш спокійною, врівноваженою. Вона розвиває розум особливим чином.

Діана долучилася до йога-туру в Індії, де перебувала протягом місяця. Їздила у паломницва, побачила колорит країни та життя місцевих жителів зсередини. А головне – саме там відчула своє покликання і зрозуміла: йога для неї – не короткочасне захоплення, а заняття на все життя.

Діана СЕМАК, сертифікований інструктор йоги

Ми прокидалися дуже-дуже рано. О 40й, інколи о 6-й годині ранку. Потім було перше заняття, потім був сніданок, потім була лекція, в обід було друге заняття. І вечірні заняття – це, зазвичай, була медитація. Ну і харчування було вегетаріанське. Для мене тоді здавалося обмеженим. Тепер я вже по-інакшому дивлюся на різні речі.

Зараз Діана повністю відмовилася від м’яса. Однак рибу, яйця та молоко вживає. Дівчина не є повністю вегетаріанкою. У її житті, окрім родини та друзів є ще одна дуже близька людина – духовна наставниця. На питання, чому вона її вчить, Діана без роздумів відповідає: «Життю!».

Дівчина розуміє, що осягнути всю глибину філософії йоги важко, на це може й не вистачити одного життя. Однак зробить для цього все від себе можливе і неможливе, — з усмішкою каже Діана.