Подробиці

Інститут спільного патрулювання державного кордону вже не перший рік діє в державній прикордонній службі. На ділянці Мукачівського прикордонного загону вже протягом 3-х років ведеться спільне патрулювання з угорською стороною. Цього року вперше таке патрулювання проводиться із румунськими прикордонниками.
Заходи із підготовки спільного патрулювання були розпочаті ще на початку літа 2017 року. Власне тоді і узгодили всі деталі : графіки та пункти патрулювання.
Спільне патрулювання дає можливість більш ефективно протидіяти протиправній діяльності на кордоні, до того ж збільшується оперативність під час затримання осіб, які намагаються нелегально перетнути кордон. Таке патрулювання – ще один крок до ЄС.
Перед початком патрулювання представники України та Румунії зустрілися на кордоні. Спілкувалися рідними мовами, адже зустріч проводилися із супроводом перекладача.
Патрулювання цього дня тривало з 10 ранку до 15:00. На цей час прикордонники обох сторін були забезпечені спеціальними засобами для безпеки, щоправда, для представників України та Румунії їх перелік був різним.
Таке спільне патрулювання може проводитися раз у тиждень чи місяць. Все залежить від ситуації, яку спостерігають на різних ділянках прикордонної смуги. Варто сподіватись, що ці заходи допоможуть уберегти кордон від нелегалів та контрабанд.

Джерело — Телекомпанія М-студіо