Подробиці

«Дитяча легка атлетика IAAF» — це світовий формат змагань для учнів молодшої школи. Цього року такий турнір вперше започаткували в Україні — представники західного регіону нашої держави.

Валерій ЄДНАК

президент федерації легкої атлетики Тернопільської області

Ідея започаткована Міжнародною федерацією легкої атлетики. Проект впроваджується у понад 100 країнах світу. Україна у цьому проекті не пасе задніх. І наші територіальні федерації залишаються у тренді.

Змагання західноукраїнської ліги з легкої атлетики відбуватимуться у три тури, де команди здобуватимуть бонусні бали, за сумою яких визначать переможця Ліги — 2018. Перший тур приймав Івано-Франківськ, а другий зібрав в Ужгороді спортсменів із 5 областей: Закарпатської, Волинської, Хмельницької, Івано-Франківської та Тернопільської.

Анатолій КОЛОМОЄЦЬ

віце-президент федерації легкої атлетики Закарпаття

Це формат естафет – підготовчі моменти для занять легкою атлетикою у майбутньому. Це різні такі естафети, щоб дітям було цікаво, цим дітям ще рано займатися спеціалізовано легкою атлетикою. А от у такій легкій ігровій формі і пізнають усі тонкощі нашого виду спорту: бар’єри, метання, штовхання. Результати є, щороку з’являються нові зірочки. І може, поки що, у них немає олімпійських висот (як от у Анатолія Герея), в інших областях теж вони є. Ми працюємо – результати завжди є.

У кожній із шести команд чемпіонату – по 5 хлопців і дівчат, які змагаються у семи етапах естафети. Перші два тури Західноукраїнської дитячої ліги виграли ужгородські спортсмени із загальноосвітньої школи номер три. Зізнаються: отримали багато емоцій, ще більше – нових знайомств та мрій про досягнення вершин.

Даша ПЛАСТУН

спортсменка з Ужгорода

Мы хотим победить, потому что мы очень радостные, когда выигрываем. Хотим доказать, что Ужгород – это сильный город, что он сильнее, чем другие города и здесь есть настоящие спортсмены.

Антон ВАСИЛИНА

спортсмен з Ужгорода

Ходжу на спортивну гімнастику уже 4 роки, але дуже люблю бігати і стрибати – усе, що пов’язане із легкою атлетикою. Я думаю, що це у житті уже так є.

Домініка ХРОМЧАК

спортсменка з Ужгорода

Було несподівано, ми дуже старалися перемогти, показати, що ми уміємо, що ми з Ужгорода. Емоції були дуже насичені і справжні.

Підтримують юних легкоатлетів і батьки та спонсори. Зазначають: саме дитячий спорт є запорукою побудування здорової нації.

Сергій СЕМАК

керуючий кондитерської компанії

Легка атлетика, тому що це королева спорту. Це і наші діти, і мої діти, наше майбутнє – тому у них треба вкладати. Спорт дуже важливий для формування особистості. Це дуже корисно, діти знайомляться, спілкуються, дивляться інші міста України. Це їм дуже знадобиться у майбутньому, це контакти, зв’язки.

Kid`s Athletics — пілотний проект Федерації легкої атлетики України за спеціалізованою програмою «Дитяча ліга» найближчим часом може поширитися на усю країну. Принаймні, такі плани мають у федерації. Наразі ціль – успішно провести західноукраїнську лігу.

Віталій МАТЕШКО

президент федерації легкої атлетики Івано-Франківської області

Ми будемо ініціювати – Федерація легкої атлетики України – аби у наступному році це уже були повноцінні Всеукраїнські змагання з різними зонами: східна, західна, північна, південна. Це командні змагання, це той вік, коли діти мали би іти у легку атлетику, це чудова можливість для дітей – познайомитися, закохатися у цей олімпійський вид спорту, отримати позитивні емоції. Тут від команди дуже багато залежить, від організації усередині команди залежить результат, успіх загалом.

Фінальний – третій тур Ліги – прийматиме Тернопіль 12 квітня. В Ужгородських спортсменів (із двома перемогами та суттєвим відривом від суперників) є усі шанси привезти додому золоті нагороди «Дитячої легкої атлетики IAAF»-2018.