Подробиці

Уже другий рік поспіль закарпатська жіноча збірна з фехтування на рапірах завоювує золото Кубку України, який тривав у Львові. Аліна та Крістіна Рапинець, Ангеліна Цимболинець і Марія Кривонос — вихованки Сергія Горецького, Оксана Рапинець і Світлана Шевченко — в етапі прямого вибування прожеребкувалися третіми. І на шляху до омріяного золота здолали другу команду Ужгорода, команди зі Львова та Києва.

Аліна РАПИНЕЦЬ, володарка Кубку України з фехтування на рапірах

Нам на шляху за вісімку попалася команда Закарпаття-2, ми у них виграли. За команду дівчат фехтували молоді дівчата, у яких ще мало досвіду. Ми увійшли до фіналу. За четвірку ми фехтували із «Динамо» — школою з Києва, у нас був великий розрив, було відносно легко, йшли до кінця упевнено. За двійку нам попався Львів. Ми уже жартуємо, що це традиція, завжди за медалі з ними змагаємося. Ми зібралися, я дівчат налаштувала, всі одне одного підтримали і з перевагою у 10 уколів ми виграли.

У фіналі на наших дівчат чекала збірна Київської школи вищої спортивної майстерності, за яку фехтують збірниці України. А лідер — призерка світових та європейських змагань Ольга Лелейко. Втім закарпатські рапіристки змогли зробити відрив у 10 уколів та до фінальної сирени утримати переможний рахунок. 44:39 та золото Кубку України приїхало до Ужгорода.

Крістіна РАПИНЕЦЬ, володарка Кубку України з фехтування на рапірах

Фінал для нас був однозначно складний, думаю, навіть відсотків 80% думали, що ми програємо. Оскільки наші суперниці досвідченіші, і зазвичай вони і виграють у нас. Зараз зірки склалися по-іншому. Ми командою зібралися. Наша Ангеліна Цимболинець – молодець. Саме вона дала найбільший плюс,  нам залишилося тільки цей плюс утримати, відстояти свої бої. Ми майже усю зустріч вели 10 уколів, це дуже великий відрив, але під кінець дівчата почали наступати, закінчилося 44:39, до 45 ми навіть не дофехтували.  

Наразі наші рапіристки продовжують тренування в Ужгороді, згодом — вирушать до Києва. А з 23 жовтня у Конча-Заспі триватиме двотижневий збір команди України, на якому збірна готуватиметься до наступних стартів Кубку світу, які триватимуть у Франції.