Подробиці

Хмельницький вперше приймав Чемпіонат України з фехтування серед кадетів. Цьогоріч турнір був відкритим. Змагатися на шпагах приїхало 200 спортсменів з різних міст України та Азербайджану. Команда Закарпаття боролася за нагороди в індивідуальних та командних змаганнях. І наша збірна має успішні досягнення. Команда дівчат у складі Олександри Лазаренко, Олени Синиці, Дарії Чмереки та Крістіни Баран виборола золото турніру, завоювавши титул Чемпіонок України.

Анатолій ГЕРЕЙ, тренер

Приймало участь 17 команд. Нашим двом дівчатам у команді 12 років, вони на 14 роки молодші за суперниць на 3-4 роки. Але уже 6-7 років тренуються, тренуються з азартом. Вкладена і тренерська душа. Дівчата зробили все, що змогли, навіть більше, ніж я очікував. Нам вдалося, ми виграли ці змагання.

Підопічні Анатолія Герея на шляху до золотих нагород спочатку здолали збірну Запоріжжя. За вхід у четвірку у нервовому поєдинку в один укол перемогли принципових суперниць зі Львова, у півфіналі закарпатки були сильніші за команду Дніпра. А у фіналі з рахунком 45:39 закололи киянок. Емоції дівчата не приховують – перемозі радіють, кожну зі своїх суперниць вважають сильною. Це золото називають стимулом працювати наполегливіше, аби зайняти місце у кадетській збірній України.

Олена СИНИЦЯ, чемпіонка України з фехтування на шпагах (кадети)

Дівчата з львівської області – дуже складні. Ця дівчинка – Дарія Садова – вона витягала всю команду. Найбільше мінусів ми дали на дівчинці, від якої ніхто нічого не очікував. Але ми виграли.

Дарія ЧМЕРЕКА, чемпіонка України з фехтування на шпагах (кадети)

Для меня в личных, в команде, самое сложное было фехтовать с Юлией Мукоид. Она ручечница и непривычна для меня. Пыталась делать какие-то атаки, но у меня не очень получалось.

Крістіна БАРАН, чемпіонка України з фехтування на шпагах (кадети)

Я фехтувала першу зустріч зі збірною Запоріжжя, вони теж були сильні. Усі суперники достойні. Хочу подякувати усій нашій команді, усім дівчатам. Кожна старалась для усіх, викладалися наповну, аби принести перемогу не тільки собі, а місту і області.

Крім командного успіху, ужгородка Олександра Лазаренко ще й виборола індивідуальну нагороду. Цього разу – бронзову. Каже: витратила багато енергії та сил, а попри особисту медаль, все ж, більше радіє золоту у команді.

Олександра ЛАЗАРЕНКО, чемпіонка України з фехтування на шпагах (кадети)

Все-таки у командних. В особистих я фехтувала чисто для себе, за себе одну не було стільки переживань, як за нашу команду. Бо коли фехтуєш у команді, то кожна уболіває за кожну, переживає, вболіває. Навіть не стільки золота нагорода, як командний дух нас здружнив. Це взагалі друга медаль, перша була в юніорах, але перше золото командне.

Чемпіонат України є останнім у циклі відбору до збірної країни перед Чемпіонатом Європи. Спортсмени Закарпаття, після повернення зі змагань, уже вийшли на тренувальні доріжки в Ужгороді. Усе задля майбутніх результатів та омріяного місця у національній збірній.

Відео — Поділля-центр