Подробиці

У Сеулі – столиці Південної Кореї – відбувся Чемпіонат світу з гирьового спорту. У складі команди України змагався і єдиний представник Закарпаття – Михайло Тупиця. Своє місце у національній збірній студент факультету здоров’я людини завоював на Чемпіонаті України. Поїхати ж на всесвітні головні змагання вдалося саме завдяки допомозі УжНУ. На чемпіонаті світу спортсмени підіймають гирі, вагою 32 кг, у ривку та поштовху за відведений час. Попри жорстку конкуренцію серед гирьовиків із 33 країн, нашому Михайлові вдалося завоювати медалі Чемпіонату світу. Так, в індивідуальному заліку – у двоборстві – закарпатець отримав бронзову нагороду. А у командній естафеті з колегами по збірній виборов друге місце.

Михайло ТУПИЦЯ, призер Чемпіонату світу з гирьового спорту

В індивідуальному заліку вдалося завоювати третє місце, поступився спортсменам із Казахстану та Росії. У кількісному – це 69 разів я штовхнув дві гирі по 32 кг,  і 101 раз порвав. У командній естафеті показав найкращий результат із команди, за три хвилини поштовхом зробив 52 рази. Естафета проводиться три хвилини, 5 учасників, кожен за ці три хвилини має підняти гирі максимальну кількість разів поштовхом.

Тренер Михайла – Василь Потокій також діючий спортсмен. І хоч самому на світову першість поїхати не вдалося, успіхам учня радіє. У командному ж заліку збірна України посіла підсумкове третє місце.

Василь ПОТОКІЙ, тренер, срібний призер XVII Всеукраїнського турніру з гирьового спорту, пам. Ю. Рєзнікова

В принципі, результатом задоволений, особливо у вправі в естафеті. Там йому не вистачило усього одного підйому для виконання нормативу майстра спорту міжнародного класу. Працювати у майбутньому потрібно над покращенням результатів, як у плані розвитку силової  витривалості,  так і вдосконаленні методики тренувань. Будемо намагатися підвищувати результати і досягати нових вершин.

Одразу після успішного виступу на Чемпіонаті світу, Михайло у складі збірної Закарпаття взяв участь у XVII Всеукраїнському турнірі з гирьового спорту, пам’яті професора Юрія Рєзнікова, який традиційно триває у Львові. Наша збірна привезла цілий комплект нагород, так у ваговій категорії понад 90 кг Андрій Яремус завоював срібло, Микола Прокоп фінішував третім у категорії до 68 кг, а Василь Потокій та Михайло Тупиця серед спортсменів до 73 кг стали срібним та бронзовим призерами відповідно. Наразі закарпатські гирьовики тренуються на перспективу, аби уже весною взяти участь у Чемпіонаті України, який стане відбірковим до головних стартів Європи.