Подробиці

У спорткомплексі «Юність» відбувся відкритий чемпіонат світу з шидокан-карате. У міжнародному турнірі взяло участь 270 учасників із 16-ти країн світу. Ця спортивна подія є знаковою не лише для Закарпаття, а й для України загалом. Почесним гостем змагань став засновник шидокан-карате –  Канчо Йосідзі Соено.

Михайло ГОДИНЕЦЬ, організатор, голова Закарпатської обласної федрації шидокан-карате

Ну, в Україні, в Закарпатті, такий турнір перший раз проводиться. До нас приїхало 16 країн. Ми проводимо відкритий чемпіонат світу по дорослим. Дуже багато професійних, хороших спортсменів приїхало. Особливість нашого турніру – те, що дорослі працюють в чотирьох версіях. Це «Кata», форма традиційна, також вони працюють в «Knockdown karate», по правилам «Knockdown karate» працюють руками в корпус, а також больові захвати в стойці в партері. Третя версія – це «Shidokan gloves», одна з версій кікбоксинга. І, також, четверта версія – це «Тriathlon», всі ці версії об’єднані. Дуже сильні команди приїхали з Монголії, з США, також із Кувейта.

Багато іноземних учасників в Україну завітали вперше. Переможниця в одній з категорій Георгія Страте приїхала з Греції. І була приємно вражена масштабами турніру та його атмосферою.

Георгія СТРАТЕ, переможниця, спортсменка з Греції

Наразі, у мене 5 дан шидокан-карате. Я приїхала з Греції і є членом грецької національної збірної. Дуже радію своїй сьогоднішній перемозі. Турнір справив на мене дуже хороше враження. 

Більшість учасників належали до дитячої категорії: із 270 спортсменів дітей було аж 200. Юні представники різного віку, починаючи з 4-5-ти років, самовіддано змагалися за перемогу. На рингу вони демонстрували свої спортивні вміння та професійність не меншу, ніж у дорослих каратистів.

Ерік ФЕЙКС, переможець, спортсмен із Чехії

Деякі поєдинки були досить важкими, я відчував сильний приплив адреналіну. Коли на рингу двоє сильних суперників, слідує удар за ударом, а потім потрібно нокаутувати. Це непросто. Важко фізично, та й трохи психологічно, адже очікування поєдинку також  напружене.

Турнір видався емоційним та надзвичайно видовищним. Змагання тривали з 10 ранку і аж до 9 вечора. Окрім великої кількості учасників, на турнір завітало і багато глядачів, які активно підтримували каратистів.