Подробиці

XVIIІ Міжнародний турнір країн Карпатського Єврорегіону з фехтування, присвячений пам’яті Заслуженого тренера України Василя Герея цьогоріч зібрав в Ужгороді близько трьохсот спортсменів із трьох країн. Фехтували кадети (2001 р.н. і мол.) протягом двох днів на шпазі та рапірі. Змагання шпажистів у перший день виграли харків’яни Анастасія Зеленцова та Максим Карюченко. Найкращою серед закарпатських фехтувальниць стала Олександра Лазаренко, яка посіла п’яту сходинку, а Дмитро Беляєв фінішував 15-им.

Сергій ГОРЕЦЬКИЙ, головний суддя змагань

У нас в цьому році коло 300 учасників – шпажистів і рапіристів. Географія особливо не розширилася, тут є всі спортсмени України, тому що турнір є відбірковим для потрапляння у збірні команди України, тобто кращі кадети до нас приїхали майже. За результами цього турніру формується 20-ка кращих спортсменів, яка буде мати можливість виїжджати на міжнародні етапи Кубку Європи. Оскільки турнір має відкритий характер, цьогоріч до нас приїхали поляки, словаки і румуни.

У другий день зброю схрестили рапіристи і рапіристки. Оскільки турнір є рейтинговим та ще одним етапом відбору до збірної України, на ужгородських доріжках змагалися і лідери загального українського кадетського заліку.

Катерина БУДЕНКО, лідер українського кадетського рейтингу (рапіра, Київ)

Ці змагання важливі, тому що ці очки, які я тут здобуду, будуть у рейтингу протягом року. Ці змагання для мене найскладніші, мати сили найголовніше, і бажання. Якщо в тебе є бажання, ти можеш перемогти.

Даніїл ТКАЧ, лідер українського кадетського рейтингу (рапіра, Миколаїв)

Соперники все равные, никого нельзя недооценивать. Но нужно бороться, приложить максимум усилий, не сдаваться и все будет хорошо. Главное не переживать. Я сейчас впервые первым в рейтинге иду, тяжело это, волнуюсь. Постоянно нужно доказывать свои силы и что ты лидер. Хочу с гордостью представлять нашу страну на Международных соревнованиях, попасть на Олимпийские игры.

У рапірних змаганнях кращими стали представники Миколаєва – Даніїл Ткач та Наталія Коваль. Закарпатці Павло Гумен та Ілля Діус потрапили до тридцятки найсильніших. У дівчат-рапіристок Ніколетта Корлат фінішувала 11-ою, а найкращою серед закарпатських фехтувальниць стала Марія Кривонос, посівши 7 місце. Крім того, дівчина фехтувала два дні – і на шпазі, і на рапірі.

Марія КРИВОНОС, фехтувальниця (Ужгород)

На всіх видах зброї тяжко фехтувати, мені найбільше рапіра подобається, уже три роки на ній займаюся. Хочу потрапити у збірну, але не просто потрапити, а й посідати призові місця на міжнародних змаганнях, на Європі і світі. Це поки що тільки у планах, буду намагатися все зробити для цього, буду тренуватися, ще ціле літо попереду, це перший старт, потім пройде літо і почнуться найголовніші старти, там будуть показувати сили усі дівчата.

Наразі кадети національної збірної готуватимуться до наступних етапів та всеукраїнських змагань, а також до Кубку Європи, який відбудеться восени.