Подробиці

На Черкащині у Жашківському кiнно-спортивному комплексi відбувся Чемпіонат України з кінного триборства. Закарпатські спортсмени – кінь Дайміо та вершник Юрій Дуля разом із тренером Ігорем Щербатюком — вибороли срібні нагороди. Триборство – одна з дисциплін класичного кінного спорту, представлених на Олімпійських іграх. Змагання складаються з: виїздки (манежний забіг), конкуру (стрибки через перешкоди) та кросу. Переможців визначають за результатами виступів впродовж трьох днів підряд. Участь наших спортсменів у цьогорічному чемпіонаті була ініціативою тренерського штабу Дайміо.

Власниця ж коня ужгородка Надія Попадюк каже: у Дайма – справжній чемпіонський характер.

Надія ПОПАДЮК, власниця коня Дайміо

З японської мови означає «велике ім’я», так називали заможних феодалів у середньовічній Японії. І якщо самураї – це була еліта, то дайміо – це була еліта серед самураїв. У Дайміо пращури були чемпіонами світу 20 століття, він ще і названий, аби стати справжнім Чемпіоном. Нам вдалося завоювати друге місце, срібну медаль на Чемпіонаті України з кінного триборства. До першого місця нам не вистачило всього одного балу. Якщо б у перший день у виїздці вдалося здобути хоча б на 1 бал більше, то ми були б перші. Це був приємний сюрприз, подарунок. Все, що не робиться, робиться до кращого. Це всього один крок до першого місця на наступному чемпіонаті.

Нині велика команда спортсменів тренується на Львiвському iподромi та готується до Кубка України. Другі за важливістю всеукраїнські старти відбудуться уже восени. Участь у турнірі візьмуть коні та вершники з усіх областей України, де розвивається цей вид спорту.