Подробиці

Жим штанги лежачи, підтягування на перекладині та армрестлінг. Фінали першості Ужгорода із силового багатоборства серед старшокласників відбулися в ужгородській третій школі. Попередній тур змагань провели протягом чотирьох днів у чотирьох підгрупах. У кожній визначили переможців – це команди загальноосвітніх шкіл №7, №9, №15 та Ліцею-інтернату. Ця першість міста уже традиційна, та має на меті популяризувати здоровий спосіб життя і заняття спортом.

Ігор БАРАН, організатор змагань з силового багатоборства

Ми ці змагання, з певними перервами, проводимо 8 раз. Основна мета – популяризація силових видів спорту, надання можливостей дітям, які людять підтягуватися на турніку чи десь вдома повіджиматися, позмагатися у простеньких, але ефективних вправах. Складається із підтягування на перекладині, з жиму штанги лежачи (у попередньому раунді було 50 кг, у фіналах – 60 кг), і армрестлінгу – у хлопців і дівчат окремо.

В індивідуальній першості учневі 11 класу ужгородської ЗОШ №12 Крістіану Перестрибову вдалося здійснити жим 60-кілограмової штанги від грудної клітини 31 раз. Таким чином хлопець став переможцем цієї дисципліни силового багатоборства.

Крістіан ПЕРЕСТРИБОВ, переможець змагань із жиму лежачи

Себе треную, тримаюся у хорошій спортивній формі. Більше зараз тяжію до стронгмену, важкої атлетики. Займаюсь з дитинства: це був бокс, кікбоксинг, греко-римська боротьба, уже роки два важкою атлетикою. Найбільше жав від груді 160 кг на три рази. Є далі таке бажання займати призові місця, брати участь у силових багатоборствах. Але як буде далі – життя покаже.

Наймолодшим учасником змагань став учень 7-го класу ужгородської ЗОШ №9 Денис Спічков. Хлопець змагався у підтягуванні на перекладині, йому вдалося підтягнутися 20 разів. І хоч у першості не переміг, Денис не засмучується, переконаний: наполегливі тренування обов’язково дадуть золотий результат.

Денис СПІЧКОВ, наймолодший учасник змагань

Я дуже довго до цього йшов, тренуюся уже два роки. Мої старші колеги (яким 20-25 років) вчать мене цьому – трюкам там, віджиматися, перевороти, щоб бути дуже сильним і виступати десь.

У змаганнях з армрестлінгу участь взяли також і дівчата. За традицією, аби діти продовжували займатися спортом, команда-переможниця отримає спеціалізований інвентар для силових тренувань.