Подробиці

На  Кубку України з художньої гімнастики у Рівному змагалися сім юніорок з Закарпаття. Спортсменок, які представляли наш край на всеукраїнській арені, відбирали за результатами чемпіонату області.  Результатами Кубка України, зізнається голова федерації Валентина Плавайко, залишилися не вельми задоволеними, але запевняє – працюватимуть над помилками і наполегливо готуватимуться до наступних стартів.

 Валентина ПЛАВАЙКО  

голова Федерації художньої гімнастики  Закарпаття

 «Ми маємо певні здобутки. Звичайно, результати нас не дуже втішили, тому що ми побачили наскільки ми  не готові сьогодні конкурувати з провідними школами України. І, можливо десь були помилки в підготовці наші, можливо, десь ми недопрацювали разом з дітьми, але загалом виступами наших гімнасток ми не зовсім задоволені. Тому зараз продовжується робота над тим, як покращити наш спортивний результат і я сподіваюся, що він з часом уже буде кращим»

Для юних грацій змагання такого рівня – чудова нагода показати власний рівень підготовки й перейняти досвід спортсменок з провідних гімнастичних шкіл країни.

Каріна ФЕДЬО

вихованка ОДСЮСШ «Спартак»

 «Ми повернулися з Кубка України, з міста Рівного. Вся наша команда, кілька дівчат, виступало по програмі КМС – кандидат в майстри спорту, а я виступала по програмі майстрів спорту, 6 видів: скакалка, обруч, м’яч, булава, лєнта і без вида.  Побачила, що я можу зробити на цих змаганнях. Зазвичай були помилки, але на тренуваннях їх треба виправляти»

Наразі планують провести ще один чемпіонат Закарпаття. Гімнастки, які найкраще продемонструють свої спортивні вміння  на цих змаганнях, отримають нагоду виступити на столичному гран-прі «Кубок Дерюгіної», що відбудеться в березні.  У федерації покладають на ці старти неабиякі сподівання і вірять, що закарпаткам вдасться скласти гідну конкуренцію суперницям.

Валентина ПЛАВАЙКО 

голова Федерації художньої гімнастики  Закарпаття

 «Плани амбіційні, плани великі. Нас радує, що на цей гран-прі у нас потрапляють дітки з груповими вправами молодший розряд, і тому всі тренери в області намагаються підготувати максимально своїх вихованок, щоб показати достойний результат. Уже в середу, 21 лютого, ми спробуємо відібрати дітей, затвердити списки команд, які поїдуть представляти нашу область.

Художня гімнастика в нашій області постійно розвивається. Зокрема, в Ужгороді функціонує  чимало баз для тренувань юних спортсменок. З дівчатами працюють  кваліфіковані тренери, частина зяких є вихованками закарпатської школи художньої гімнастики. Не бракує й охочих спробувати себе в цьому виді спорту. Намагаються у федерації й впроваджувати нововведення.  Серед новацій – створення групи черлідингу.

Марина СЕМЕНЮК

тренер ОДЮСШ «Спартак»

«Створена була взагалі зовсім недавно, тому що художня гімнастика сама по собі досить нелегкий вид спорту. Ну зокрема, кожен вид спорту не є легким.  Маємо дівчат, які або травмовані, або в силу певного навчання не мають часу ходити на тренування щодня. Для таких дівчат ми створили групу черлідингу. Дівчата займаються три-чотири рази на тиждень по абсолютно вільному графіку. Наразі це в нас на рівні однієї групи, але ми, звичайно, плануємо розвиватися, тобто набирати й маленьких діток, набирати діток, які колись займалися гімнастикою, але покинули. Приймати участь також у чемпіонатах України. Хочеться підняти цей вид спорту на гідний рівень на західній  Україні»