Подробиці

Чоловічий ГК «Карпати» (Ужгород) достроково завоював чемпіонське звання у  Першій лізі чемпіонату України. Закарпатська команда у сезоні 2017/18 років демонструє гандбол високого рівня й виборює перемогу за перемогою, не помічаючи суперників на своєму шляху. Так, протягом цього спортивного року «Карпати» посту пилися лише двічі і уже за тур до завершення української першості недосяжно відірвалися від найближчих переслідувачів та стали Чемпіонами.

Юрій БУХЛАК

віце-президент Федерації гандболу Закарпаття

Перший раз в історії Закарпаття наш клуб став Чемпіоном Першої ліги. Ми хотіли цього року знову зайти у Першу лігу, аби зміцнити склад, награти людей і подивитися реальну картину, якою вона є. До останнього туру у Броварах (де ми зіграли 4 гри), ми достроково стали чемпіонами. Виграли із 18 ігор 16-ть. Так, хотілося вийти із абсолютним  результатом, але не вийшло. Складно мотивувати гандболістів, коли вони заздалегідь знають, що стали Чемпіонами.

Чоловічий гандбол на Закарпатті перебуває на стадії становлення. Зараз колектив уже зіграний, складається як із досвідчених гравців (які, поки  не заявили команду на професійному рівні, грали для себе), так і зі студентів, випускників інтернатів у Броварах та Києві. Налаштування у хлопців – бойове. Адже попереду ще боротьба у Кубку та наступного сезону – підвищення у класі: виступи у Вищій лізі України.

Анатолій КОСТЮХ

капітан чоловічого ГК «Карпати» (Ужгород)

Ми досить довго йшли до цього, адже останні роки ми грали на аматорському рівні, для себе. Уже два роки як зорганізувалася професійна команда, останній рік у нас є регулярні тренування. Зараз команда у нас дуже цікава – є старші хлопці, які вдень працюють, а ввечері приходять на тренування. А є студенти, які проводять по два тренування на день. Ми зігруємося, є результати. Так, зараз це Перша ліга, далі – Вища, аж потім – Суперліга. Нам потрібно показувати більш серйозніший і професійний гандбол.

Змагання у Кубку України ужгородські гандболісти розпочали зі стадії 1/8, де вдома приймали учасників Суперліги — ГК «Львівський державний університет фізичної культури». З перших хвилин «Карпати» пішли в атаку та зуміли нав’язати свою гру львівським студентам. Незважаючи на вищий статус команди-суперника, ужгородці поступово свою перевагу втілили в гольовий гандикап. Попри чималу нереалізацію моментів, вперед львів’ян господарі не відпускали, впевнено діяв воротар закарпатців Владислав Брензович. Фінальна сирена зафіксувала перемогу ужгородських «Карпат» з рахунком 28:22

Андрій ХІМ’ЯК

тренер чоловічого ГК «Карпати» (Ужгород)

Кубок для нас як тест на що ми здатні. Якщо у Першій лізі ми комфортно і переможно себе почували за тур до закінчення. То тут кожен матч на ціну вильоту.  У перспективі хочемо якомога далі у Кубку, у перспективі потім боротимемося у Вищій Лізі. Команди тут на ранг вищі. Перспективи у нашої команди є. Адже у краї цікавляться гандболом, на жаль не так як футболом, але ми маємо надію вийти на цей рівень. Так, аби стати одним із кращих видів спорту, які пропагандують на Закарпатті.

Тож, ужгородські «Карпати» впевнено вийшли до чвертьфіналу Кубку України та чекають на свого наступного суперника. Попереду, окрім кубкових баталій, ще і жаркий літній період пляжного гандболу – Чемпіонат України, який триватиме 6-10 червня у Києві. Закарпатські гандболісти переконані: мають запас сил на виступи у вищих дивізіонах нашої країни. І уже у сезоні 2018/19  змагатимуться за титули у Вищій лізі.