Подробиці

Баскетбольний клуб «Ужгород» став цьогорічним чемпіоном України. Фінальні матчі першої ліги групи «Захід» відбувалися у Калуші на Івано-Франківщині. Спочатку у півфіналі ужгородці впевно обіграли БК «Коростень» — 81-61, а у боротьбі за золото зійшлися із командою з Житомира. На фінальний двобій наші хлопці вийшли надмотивованими і з перших секунд заволоділи ініціативою, та вже усередині другої чверті вигравали +19 очок. По ходу гри, Житомир скорочував відстань до 14-15 очок, але ужгородці вистояли і стали Чемпіонами. У підсумку рахунок 85-67 на користь Ужгорода.
Антон ІВАНИНА, гравець БК «Ужгород»
По сезону. Було багато тяжких ігор, вигравали з сиреною, вигравали з двозначним рахунком, вигравали і по кілька очок. Ми приїхали з настроєм таким, що ми повинні виграти Чемпіонат, а нас ще і фаворитом не вважали. Потрібно було доводити, що ми можемо і ми це зробили.
Зовсім трохи не вистачило ужгородським юнакам 2004 року народження до бронзових медалей Всеукраїнської юнацької баскетбольної ліги. Усього у цьому турнірі брали участь 30 команд із усієї України. Боротьба за медалі тривала в Одесі. За третю сходинку своєї вікової групи ужгородські юнаки посупилися місцевій команді усього 5-ма пунктами- 76-71. Втім, такий результат для відродженого баскетболу Закарпаття є хорошим трампліном для майбутніх високих досягнень.
Федір ВАРГА, капітан команди ЗО ДЮСШ (Ужгород)
Треба набирати форму, а не дома сидіти. Я от ходжу з друзями на тренування. Найтяжчий матч у нас був у Черкасах, ми тоді на 2 очки програли за вихід у півфінал Харкову. Так обідно було. Треба над усім працювати, бо було дуже багато помилок і недопрацювань. Треба більше забивати, в захисті добігати, не лінуватися.
І якщо Чемпіонство у дорослих уже досягнута ціль, то медалі для ужгородських юнаків у всеукраїнській першості – мрія та мета для роботи на наступний сезон.
Василь ТОВТИН, тренер ЗО ДЮСШ (Ужгород)
Мені гордо, що ми виступаємо на рівні з командами, які мають Суперлігу. У нас цього немає, а ми з ними на рівні, з тими дітлахами граємо. Значить, ми рухаємося у правильному напрямку. Акцент ставимо на чіткі передачі, на силу, грамотність, культуру паса. Над цим зараз і працюємо, над тим, що далося взнаки і під час вирішальних іграх. Хочеться дітей підготувати так, аби збудити, відродити характер, у когось є з народження, хтось ще такий «мякенький», і лише спорт може оці грані характеру надати. Хочеться оцю спортивну злість у них виховувати.
Тренерський склад загалом сезон виступів своїх вихованців оцінює позитивно. Наразі потрібно відпрацювати тактико-технічні моменти та налаштовуватися на наступні ігрові практики.
Олександр ЗУБКОВСЬКИЙ, граючий тренер БК «Ужгород»
Якби нам на початку сезону сказали наші місця, ми б не повірили. Ми виграли першу лігу групу «Захід», стали 4 і 6 у Всеукраїнській дитячій юнацькій баскетбольній лізі. Таким результатом задоволені. Вищу лігу ми, на жаль, не потягнемо, так потрібно в 3-4 рази більше грошей. Будемо продовжувати грати у Чемпіонаті України першій лізі, заявимося трьома віковими групами юнаків у ВЮБЛ. Діти ціле літо працюють. Зараз іде підготовка до щорічного Міжнародного фестивалю у Копошварі (2-9 липня). Після цього у нас буде два навчально-тренувальних збори.
Попереду у закарпатських баскетболістів літній сезон тренувань на свіжому повітрі, завершать також і Чемпіонат області, і ділитимуться досвідом із жіночою баскетбольною збірною Ужгорода.