Подробиці

Функціональний тренінг у сучасному фітнесі вже  йменують тренуваннями майбутнього.  Інтерпретація цієї спортивної течії – групові тренування «Patterns», які практикують в Ужгороді.  Головна мета таких занять – зміцнити тіло,  закріпити функціонально вигідні рухові стереотипи.

 Богдана КЕШЕЛЯ, тренер

«Мої тренування не є чимось абсолютно новим у світі фітнесу. Це моя інтерпретація дуже популярної на даний момент течії –  це функціональний тренінг. Це логічний розвиток силового тренінгу, який має своєю ціллю не просто розвиток, скажімо так, грубої фізичної сили, а навику цілісної злагодженої роботи всім тілом. Тобто, не просто сили конкретно взятого м’язу, а сили всього тіла в тих рухах, які найбільш часто зустрічаються в житті людини, тобто коли вона нахиляється, піднімає щось, бере дитину на руки, переступає по сходах, біжить, ходить. І займаючись, я помітила, мабуть, не перша, що багато рухів різні люди роблять дуже по-різному. Один і той же рух можна роботи по-різному, і в залежності від того буде зовсім змінюватись його природа: він може ставати чимось, що укріпляє тіло, або навпаки – зношує. Якщо ми робимо рух, гармонійно розподіляючи навантаження між всіма групами м’язів, то він зміцнює нас, не зношує зв’язки, в першу чергу зв’язки хребта і міжхребцеві диски. Якщо ми робимо рухи в’яло, ми робимо рухи зі схильністю до гіпермобільності, ми робимо лише якимось одним єдиним м’язом або групою м’язів, то наше тіло може не витримати цього в якийсь момент. І Мої заняття називаються «Patterns», що в перекладі з англійської – шаблони,  направлені на те, щоб відновити ті шаблони руху, які є функціонально вигідними, ті шаблони руху, які початково вбудовані в нас всіх. Коли дитина зовсім маленька, вона рухається саме так, але по мірі того як вона все більше сидить в дитячому садочку, школі, потім – в університеті, потім пересідає в автомобіль і офісне крісло – вона забуває про ці рухи,   її тіло змінюється під неприродними навантаженнями типу сидіння по 8 годин».

У своїх тренуваннях Богдана поєднала кардинально різні напрямки: запозичила принципи йоги та бойових мистецтв. Основи  йоги допомагають відпрацювати власне техніку виконання рухів, засади ж бойових мистецтв  додають тренуванням динаміки і разом з тим сприяють засвоєнню принципів цілісного руху всього тіла .

Богдана КЕШЕЛЯ, тренер

«На своїх заняттях  ми в першу чергу зосереджуємось на якихось дуже простих рухах, але з дуже відточеною, дуже виставленою  технікою. Безперечно, йога великий вклад у це внесла, тому що в статичному положенні вирівняти тіло легше,  ти бачиш це сам, ти бачиш це на клієнті, він бачить це в собі. Тим не менш наше тіло створено для руху, тому від статики я потрошки перейшла до динамічних вправ. Вони технічно, безперечно,  важчі, але це те, безпосередньо для чого наше тіло зроблене. Ми можемо не робити того, для чого наше тіло створене певним чином, але воно все одно цього потребує. Тому що воно дуже багато років, десятки тисяч років, еволюціонувало саме для певних речей, наші м’язи побудовані певним чином саме для того, щоб функціонувати, відповідаючи  на потреби людини, якої на даний момент уже немає, людини, яка бігала, яка лазила, яка кидала, яка тягнула. На даний момент людина сидить, але її тіло все ще хоче цього всього. І мої заняття мають на меті це все дати людському тілу»

Під час заняття виконують як прості базові рухи, акцентуючи увагу на техніці, так і більш складні вправи, зорієнтовані на роботу конкретних груп м’язів. Як правило, тренування проходять у форматі «full body», тобто пропрацьовують усе тіло.

 Богдана КЕШЕЛЯ, тренер

 «В першій частині заняття ми розминаємося і відточуємо техніку дуже простих базових рухів, тобто ми робимо присідання, ми робимо тяги, ми робимо базові багатокомпонентні вправи,  і я стараюсь приділити увагу кожному з тих, хто займається, виставивши йому вірний рух, поки в людини в руках ще не має ваги. Після цього ми переходимо до основної частини заняття, де ми в форматі кругового тренування рухаємося між «станціями» і виконуємо кілька вправ на певні групи м’язів. В основному це «full body» заняття, тобто за заняття ми пропрацьовуємо все тіло, тим не менше, з акцентом все таки на спину, так як сидячий спосіб життя цього вимагає і на м’язи задньої поверхні стегон, знову таки в   зв’язку з тим, що основна частина моїх клієнтів – це люди, які більшу частину свого дня сидять. Тому це неможливо ігнорувати і заняття я мушу зміщувати в бік саме тих м’язів, які  найбільше страждають від відсутності певного руху».

Відвідувачі тренувань «Patterns»  –  люди, які ведуть переважно сидячий спосіб життя. Займатися  починають, як правило, після  того,  коли усвідомлюють нестачу рухової активності. Уже після кількох занять, зізнаються самі відвідувачі, відчувають покращення фізичного стану.

 Оксана МОЖАРОВА

відвідує тренування «Patterns»

«Я займаюсь тренуваннями близько місяця. Мені дуже подобається. Я бачу, потрошки бачу, ефект в цьому виді. Тренер дуже добрий, вона розповідає, показує все, дуже доступно. Планую займатися, і не один рік. І саме сюди, я багато куди ходила, але тут мені дуже подобається »

Іноді результати помітні вже після першого заняття. Але для більш відчутних змін, зазначає тренер, потрібно кілька місяців регулярних тренувань.

Богдана КЕШЕЛЯ

тренер

«Розкажу такий приклад. В  мене немало клієнтів з проблемами низу спини, наприклад, з протрузіями. І один мій клієнт прийшов з сумом в очах, говорячи: «От в мене дома вже пиляться кілька місяців гантелі. Я займався, але зараз я просто в руки їх взяти не можу, настільки мене болить спина». І тут, буквально через півгодини після того, як ти ставиш людині вірний рух, як ти виключаєш в певній мірі, стабілізуєш хребет, після того як ти показуєш цій людині, як можна більше навантажувати мязи ніг так,  щоб вони допомагали хребту, мязи преса так, щоб вони служили міцною опорою для хребта – вона піднімає ці десятикілограмові гантелі і говорить «Ого, в мене нічого не болить. Я їх можу підняти, виявляється». Це перші такі результати, це вау-ефект, звичайно. І це дуже приємно бачити. Тим не менш, для того, щоб м’язи виросли потрібен час, для того, щоб якийсь нервовий навик, якась нова моторика руху  закріпилася потрібен час. І зазвичай це не менше кількох місяців інтенсивних, регулярних, не менше двох, а краще трьох разів на тиждень, занять».