Подробиці

Понад 500 спортсменів з усіх куточків держави зібралися на ужгородські спортивні килими – змагатися на Чемпіонаті України з вільної боротьби. Хлопці та дівчата 2002-2003 років народження протягом трьох днів у СК «Юність» боролися в 11 вагових категоріях.

Іван БОРШОШ, головний суддя чемпіонату

На змагання приїхали практично усі області України – 23 регіони і м. Київ. Вперше подібне на Закарпатті, і не тільки за роки незалежності України, а  й за усю історію Закарпаття. Ці змагання нам довірили проводити Міністерство молоді і спорті та Асоціація спортивної боротьби України, цей турнір високого рівня, адже також є і відбірковим на Чемпіонат Європи та інші міжнародні старти. Боротьба вільна іде вперед, надіємося, будемо мати хороших перспективних дітей.

До збірної команди області входять 26 спортсменів – по 13 дівчат і хлопців. Своє місце вони вибороли на Чемпіонаті Закарпаття з вільної боротьби. Спортсмени ж обирають саме цей вид через можливість загартувати і тіло, і характер.

Віктор МУСЕВИЧ, борець вільного стилю (Вінниччина)  

Костянтин КЛИМИШИН, борець вільного стилю (Львів)

Роман ПИЛИПЕНКО, борець вільного стилю (Бровари)

Максим МАРТИНОВИЧ, борець вільного стилю (Київщина)

Микола КАВУЛЯ, борець вільного стилю (Кам’янець-Подільський)

У вільній боротьбі супротивники застосовують ряд технічних прийомів – захоплень, кидків, переворотів, підніжок, підсічок, дозволяється виконувати техніки ніг. Мета – покласти суперника на лопатки чи набрати більшу кількість очок у процесі боротьби. Розвитком  цього виду спорту у нашій державі займається Асоціація спортивної боротьби України.

Едуард НОСАДЧИЙ, державний тренер збірної України з вільної боротьби

Наш вид спорта на международной арене всегда завоевывает медали, есть победители и призеры, Европы, мира, призеры Олимпийских игр. Нам есть чем похвалится. Во всех областях (кроме Кировоградской, к сожалению), развиваем наш вид спорта, массовость у нас есть. Имеем хорошие традиции, и эти соревнования – тому подтверждение. Эти дети – наш резерв и наша надежда, возможно, тут соревнуется будущий олимпийский чемпион, призеры Европы и мира.

Після Чемпіонату України в Ужгороді, аналогічний турнір для найменшої вікової категорії (спортсменів до 2008 р.н.) прийматиме Хмельницький. Крім того, борці активно готуватимуться до юнацьких олімпійських ігор, які відбудуться наступного року в Аргентині.