Подробиці

У південно-корейському місті Пхьончхан стартувала  ХХІІІ зимова Олімпіада. Україну на найважливіших стартах чотирьохріччя представляють 33 спортсменів, із них двоє – закарпатці.

Уродженець Ясіня, що на Рахівщині, Іван Ковбаснюк змагатиметься у гірськолижному спорті. Заявлений закарпатець у кількох видах спусків. Прилетів до Кореї наш Іван разом зі збірною ще на урочисте відкриття Ігор, уже облаштувався в олімпійському містечку. І чекає на власні старти, які відкладаються через несприятливі погодні умови. Для Івана Ковбаснюка – це перша Олімпіада.

Маріанна ФРІНДТ

старший тренер збірної Закарпаття з гірськолижного спорту

Це велике досягнення і великий труд, відібратися на Олімпійські ігри. Сам Іван з командою пройшов великий шлях. Наразі він уже у Кореї, розпочали тренування з швидкісного спуску. Буде брати участь в усіх видах програми – швидкісний спуск, слалом-гігант, слалом і комбінація. Настрій бойовий, налаштований на хороший результат.

Аннамарі Данча-Чундак – одна із найіменитіших закарпатських спортсменок. Сноубордистка уже втретє зуміла здобути ліцензію на участь в Олімпійських іграх. Конкуренція у жіночому сноубордингу у світі – велика. Втім, цей сезон для нашої Аннамарі – успішний. Потрапляння до ТОП-8 кращих на етапах Кубку світу, срібна нагорода на Всесвітній універсіаді, і зовсім нещодавно – підтвердження реноме найсильнішої сноубордистки України: перемога на чемпіонаті країни. Аннамарі входить до 20-ки найсильніших сноубордисток світу, тож налаштування в ужгородки – рішуче. Відліт до Кореї запланований на 15 лютого.

Аннамарі ДАНЧА-ЧУНДАК

триразова учасниця зимових Олімпійських ігор

Я подорослішала, народила дитину, помінялася фізіологія і мислення. Тепер ми грамотно підійшли до підготовки до Олімпіади. Відчуваю себе упевнено, у січні у мене були найкращі  результати у кар’єрі, сподівання високі. Усі сильні суперники, ми два роки відбиралися на олімпійські ігри. І якщо минулого сезону моя участь була під питанням, то тепер усе пішло гладко. З фаворитів є чешка, яка виграла 5 із 6 етапів Кубка світу. Але недооцінювати не варто нікого. Тому що це Олімпіада – найнепередбачуваніші змагання взагалі.

І хоч наразі українські олімпійці не здобули жодної медалі, прихильники спорту продовжують підтримувати земляків. Вболівати за нашого гірськолижника Івана Ковбаснюка можна, починаючи із 13 лютого: старт у змаганнях комбінації – слалом та швидкісний спуск, 15 лютого змагатиметься в дисципліні супер G,  також  перенесеному через негоду швидкісному спуску, а 18 лютого – у слалом-гіганті. Наша ж Аннамарі вийде на засніжені корейські траси 22 лютого у кваліфікації сноубордного паралельного слалом-гіганту. А 24 лютого відбудеться фінальна частина цих змагань. Уболіватимемо.