Подробиці

Закарпаття для проведення тренувальних зборів обрав запорізький «Металург». Футбольний клуб із 80-річною історією, який колись успішно виступав у Прем’єр лізі, вищих дивізіонах нашої країни,  нещодавно припинив своє існування. Втім, традиції запорізького футболу – значні, а  школа – одна із найсильніших в Україні. Тож, нині «Металург» — це муніципальна команда, яка відроджує футбол у регіоні. Клуб зараз виступає в Аматорському Чемпіонаті України у третій групі. Борються за третю сходинку.

Володимир ШАПОВАЛОВ

головний тренер МФК «Металург» (Запоріжжя)

У нас хотят возродить прежний клуб, а мы являемся приемниками той команды. В этом году у нас будет уже команда второй лиги, все идет в том направлении, чтобы возродить футбол, войти в Высшую лигу со временем. Тоже очень сложно. В Закарпатье всегда очень хороший уровень, сюда очень приятно приезжать, люди гостеприимные, хорошие спарринги.

Для контрольних поєдинків перед стартом другого кола Чемпіонату України серед аматорів, футбольні клуби «Минай» та «Металург» домовилися про зустрічі на полі. Адже у колективів багато спільного: боротьба за лідируючі позиції у своїх групах Чемпіонату, амбіції щодо підвищення класу та виведення клубу у професіонали, а також розвиток спорту у регіонах.

На Закарпатье всегда были свои традиции, свой характер, команды с характером, техничные. Разница? У нас тоже аматорский чемпионат на высоком уровне, так как команд Высшей лиги нет, игроки Вышей лиги играют в аматорах.

Ігор ХАРЬКОВЩЕНКО

головний тренер ФК «Минай»

Ребята очень обученные, против них интересно играть. Как и против «Шахтера». Как раз против таких команд можно на себя посмотреть, какие у нас есть ошибки, проблемы. Мы к Украине готовимся, это главный наш турнир, хотим выйти во Вторую лигу. Нам это удастся, я думаю. А если футболисты к нам прислушаются, тогда все будет в порядке.

Тож, першу товариську гру провели на штучному полі на Ужгородщині. Загалом поєдинок виявився рівним, футболісти вели боротьбу за кожен момент на полі. Кілька дальніх ударів «минайців» у першому таймі у ствір воріт не проходили чи влучали у голкіпера суперників. Гості атакували через фланги, намагалися ефективно використати стандарти. Що їм і вдалося наприкінці першої 45-хвилинки: удача на стороні запоріжців і форвард «Металурга» Дмитро Лихобабенко відкриває рахунок — 0:1 на користь «Металурга». У другому таймі гра загострилася, через жорсткі дії кілька гравців навіть отримали «гірчичники». У закарпатців майже повністю оновився склад. Кілька гострих моментів мав Роберт Гегедош, втім голкіпер суперника парирував ці удари. Наприкінці матчу дальнім ударом Яромир Лобода міг рахунок зрівняти, втім воротар «Металурга» — на місці. Матч так і завершився мінімальною перевагою запорізьких гостей.

В первом тайме они нас где-то недооценили, не настроились. В целом, они поопытнее, постарше. Очень достойные соперники. Нам такая победа идет в актив. У нас задача – подготовится, определить основной состав. Содержание первого тайма мы довольны, вторым – нет. Выиграли – хорошо, но удовлетворения не получили от второго тайма.

Я счет не смотрел, потому что тренировочная игра. Естественно, играло два разных состава, само качество игры мне не понравилось. Ребята вышли расслабленные, а играли против хорошей молодой команды, перспективной, которая обучена. Хочу, чтобы ребята умели контролировать игру, есть над чем подумать, поразмыслить.

«Металург» під час закарпатських зборів ще зіграє товариську гру із «Ужгородом», крім того «минайці» уже домовилися про своєрідний реванш. Попереду ж в обох колективів – ще місяць ретельної підготовки до Аматорського чемпіонату України. А футбольний клуб «Минай» може вперше у своїй історії вийти у фінал Зимової першості Закарпаття.