Подробиці

«Uzhgorod Tour Ореn» — свято для поціновувачів заїздів на велосипедах відбудеться у Боздоському парку. 6 і 7 травня на ВелоФестиваль запрошують усіх – від дітей, аматорів до спортсменів-початківців. Мета заходу – популяризація активного відпочинку та так званої мобільності; показ туристичних можливостей міста; а також формування вело-інфраструктури і вело-культури в Ужгороді. Крім того, 6 травня відбудеться і міський велозаїзд за маршрутом: пл.Театральна-Набережна Незалежності-підвісний міст-Боздош-Київська Набережна-пішохідний міст-пл.Театральна. Старт о 18.00

Микола ЩАДЕЙ, керівник велоклубу «Лідер»
Тут може знайти себе кожен: від маленького до великого велосипедиста, від активного до менш активного. 6 травня у Боздоші будуть змагання для аматорів, загальний призовий фонд становить 15 тис грн, нагородження з 1 по 6 місце. Ввечері того ж дня для всіх охочих з площі Театральної о 18.00 стартує велозаїзд навколо Ужа. Мета – не просто проїхатися навколо річки, а й порушити певні питання їзди на велосипедах у центрі Ужгорода, це більш такий соціальний заїзд. І 7 травня у нас відбудеться дитяча велогонка.

Змагання в Ужгороді відрізнятимуться ще і тим, що траса пролягатиме рівнинною місцевістю парку. Втім, аби провести заїзди з маутенбайкінгу, для видовищності ужгородські велосипедисти сконструювали спеціальні перешкоди: міст, трампліни та зігзаги. Таким чином, в Ужгороді матимемо ціле велосипедне міні-містечко.

Віктор МЕЛЬНИК, заслужений тренер України
В Украине соревнований с такими конструкциями, как этот мост, не проводились еще (хоть это и элементарно). В Европе такое часто практикуют, для удобства зрителя, чтобы можно было гонщиков приблизить к зрителям. Например, у нас в Ужгороде есть лесной массив на Шахте, но туда зритель не ходит посмотреть соревнования. Поэтому мы сами идем к зрителю, в Боздошском парке будет делать соревнования на равнине по велокросу, но для этого нужно сделать некоторые сложности, как вот трамплинчики, мост, заезды, зигзаги всякие будут.

Спортсмени, які займаються велосипедами на професійному рівні, супроводжуватимуть учасників аматорських заїздів «Uzhgorod Tour Ореn». Та зазначають: подібного рівня змагань в Україні обмаль. І саме такі турніри допомагають у розвитку велоруху не тільки на Закарпатті, а й в усій країні.

Володимир КОЗЛОВСЬКИЙ, велосипедист
Скільки вже їжджу на Чемпіонати України, таких конструкцій не бачив. До того ж, рідко де можна зустріти призовий фонд. Тим більше такий, як у нас – у 15 тис грн, де за перше місце можна отримати досить велику суму у 2 тис грн. Тому сумнівів не має бути – треба їхати. Тим більше на такій трасі, з технічними елементами, тут бачимо один, але буде більше.
Зареєструватися до участі в «Uzhgorod Tour Ореn» можна заздалегідь онлайн на bikeportal.org.ua. Або прийти безпосередньо за півгодини до початку стартів – 6 травня об 11.00 (змагання серед аматорів, окремо у категоріях чоловіків і жінок), 7 травня на дитячу велогонку «Тур де Уж»: окремо серед хлопчиків та дівчат у різних вікових категоріях: індивідуальна гонка від 2 до 6 років; фігурна їзда від 7 до 14 років; крос-кантрі від 7 до 14 років. Старт об 11.00.