Подробиці

В Ужгороді відбувся Міжнародний осінній навчально-атестаційний семінар під керівництвом чотирьох світових бранч-президентів Шидокан-Карате. Кілька сотень закарпатських бійців – від найменших до найстарших – мали змогу попрактикуватися, освоїти техніки і правила цього єдиноборства.

Михайло ГОДИНЕЦЬ, бранч-президент Шидокан України

Ці збори у нас традиційні, але стільки людей тут в Ужгороді вперше, на одному тренуванні присутні 200 спортсменів. До нас приїхали дуже поважні гості у світі шидокану – основні лідери шидокан-карате в Європі. Це Хосе Галуціо 7 дан із Франції, Петер Енгерер із Німеччини, 6 дан, Мирослав Коневич із Чехії, 5 дан.  Стараємося підтягувати якомога більше спортсменів до таких заходів.

Бранч-президент Шидокан Франції Хосе Галуціо (який має 7 дан) в Україні – вперше. Приємно вражений кількістю спортсменів, які обрали для себе саме шидокан. Основну перевагу українських бійців вбачає саме у потужній мотивації змагатися, вчитися новому та підкорювати нові вершини шидокану.

Хосе ГАЛУЦІО, бранч-президент Шидокан Франції

І хоч в Україні я вперше, втім з українськими бійцями раніше уже зустрічалися на міжнародних чемпіонатах, змаганнях та семінарах. Рівень спортсменів високий, як для європейського шидокану – достатньо хороший.  До України я повернуся ще не один раз – рідко зустрінеш таку привітність в інших країнах, та потужну мотивацію на розвиток свого виду спорту від тренерів. Це козир України, те, чого немає в інших країнах.

Влітку в Карпатах на міжнародному семінарі уперше побував бранч-президент Шидокан Німеччини Петер Енгерер (який має 6 дан, 2 дан з Бразильського джиу-джитсу, чорний пояс з Luta Livre, 2 дан з Таеквондо, чорний пояс „Shooter“ Shooto, 1 дан Allkampf Jitsu (Allround Self Defense). Вдруге Петер в Україні ділитиметься з колегами навиками джиу-джицу, а крім того і сам набиратиметься досвіду від українських бійців. Переконаний: такі семінари якнайкраще сприяють зміцненню міжнародної дружби.

Петер ЕНГЕРЕР, бранч-президент Шидокан  Німеччини

Вперше я був на тренувальному таборі у Карпатах, там познайомився з українськими бійцями-дітьми. Був вражений технічним рівнем і жагою до боротьби, особливо у дітей. Це не ті діти, які сидітимуть у телефонах, це справжні воїни. Шидокан складається із боротьби у спарингах, таких як карате, кік-боксинг, тайський кікбокс та ММА. Приїхав навчити техніці боротьби на землі, прийомам джіу-джіцу, основам грепплінгу та ММА. Учасники семінару дуже сильні, у них будуть хороші результати у майбутньому.

Подібні міжнародні семінари традиційно відбуваються в Ужгороді з 2013 року. Завдяки високим досягненням спортсменів Закарпатської обласної федерації, у 2018-му Ужгороду довірили унікальне право – приймати Чемпіонат світу з Шидокан-карате.

Мирослав КОНЕВИЧ, бранч-президент Шидокан Чехії

Міжнародні збори тут проводяться від 2013 року, дякуючи Ірині та Михайлу Годинцям. Ми підтримуємо такі акції, вони дуже хороші для міжнародної спільноти спортсменів. Це добрий етап підготовки до Чемпіонату світу, який відбудеться влітку 2018-го в Ужгороді. Головна наша задача виховувати молоде покоління, давати їм дорогу в життя.

Крім того, на семінарі відбувся повний атестаційний перегляд та сама атестація бійців. Тож, закарпатські самураї набувають досвіду, підвищують майстерність та наповну готуються до міжнародних стартів. А ще – якнайкраще пропагують здоровий спосіб життя.