Подробиці

Понад 300 учасників із 4 держав. XIX Міжнародний турнір країн Карпатського Єврорегіону з фехтування, присвячений пам’яті Заслуженого тренера України Василя Герея, відбувся в Ужгороді. Василь Васильович розвивав традиції закарпатського фехтування та направив цей вид спорту у професійне русло. Нині його вихованці продовжують справу наставника та прославляють нашу державу на спортивній арені.

Магдалина ГЕРЕЙ

дружина Василя Герея

Колись у 1999 році Василь Васильович перший раз організував цей турнір.  У нього була така мрія, аби він продовжувався, чим далі, тим все більш обширно і цікавіше. І його мрія збулася. Звичайно подяка організаторам велика, сподіваюся, що це продовження буде дуже розвиватися.

Молоді фехтувальники щороку традиційно з’їжджаються до Ужгорода, аби не просто вшанувати пам’ять видатного тренера, а й виявити найсильніших спортсменів до складу кадетської збірної України. У СК «Юність» змагаються кадети – дівчата та хлопці – на шпагах та рапірах протягом двох днів.

Сергій ГОРЕЦЬКИЙ

головний суддя змагань

19 рік уже проводиться, має статус міжнародного турніру. Не тільки країни Карпатського єврорегіону, були минулі роки у нас навіть французи. Є зараз уже Словаччина, Угорщина та Румунія, очікуємо приїзду молдаван. Це наші найближчі сусіди. Змагання є заліковими для попадання у збірну України, із цих змагань стартує сезон. Далі будуть навчально- тренувальні збори, влітку. А потім – міжнародні старти, куди виїжджатиме наша кадетська команда.

Ужгородка Олександра Лазаренко нещодавно виборола індивідуальну бронзову нагороду на чемпіонаті України серед кадетів та командне золото. Домашні турніри для юної шпажистки завжди найбільш хвилюючі, адже є відповідальність перед домашніми вболівальниками. На ужгородському турнірі Саша вкотре не підвела – цього разу посіла третю сходинку.

Олександра ЛАЗАРЕНКО

фехтувальниця, бронзова призерка турніру

Для меня очень сложно фехтовать дома у себя. Потому что все свои, все смотрят, переживают, все ставят на тебя какие-то ставки. Хочется показать хороший результат. В другом городе все не так напряженно, для меня это еще и первый старт, так выходит, в этом году. Вот как начнешь сезон – так его и проведешь.

Перед головними стартами Словаччини на турнір пам’яті Василя Герея уже з десяток років приїжджають і фехтувальники із м. Сніна. На доріжки виходять з метою випробувати свої сили на новому рівні.

Далібор КАЗІК

тренер фехтувального клубу із м. Сніна (Словаччина)

Цього разу на турнір до Ужгорода ми приїхали зі шпажистами, які готуються до Чемпіонату Словаччини у червні. Для нас це чудова можливість набути якісного досвіду, аби спортсмени здобули високі бали у словацькому Кубку. Кожна зустріч із українськими чи румунськими фехтувальниками – це новий виклик та навички. Тут трохи вища ліга, ніж у Словаччині. Ми вчимося, випробовуємо свої сили, аби побачити власний рівень та здобути новий досвід.

Приємно, що цьогоріч на церемонії відкриття турніру посвідчення майстра спорту України отримав закарпатець Василь Гумен. Ужгородець фехтує на шаблі, є призером Чемпіонатів України, як серед кадетів, так і серед юніорів. Виїжджає на світові та європейські старти. На турнірі в Ужгороді дещо змінив тип зброї і зумів увійти до ТОП-15 серед шпажистів.

Василь ГУМЕН

майстер спорту з фехтування (шабля)

Отримав звання майстра спорту з фехтування на шаблях. Аби цього досягти, треба багато тренуватися. За це я дякую своєму тренеру Гарніку Давидяну, який багато працює зі мною. У шаблі мені подобається те, що все відбувається дуже швидко: ось ми зійшлися і одразу пішли в атаку. У шпазі все повільніше, це ж взагалі різні види зброї. Це як хоббі моє, шпага. А шабля – це серйозно.

Наразі кадети національної збірної готуватимуться до наступних етапів та всеукраїнських змагань. Влітку проведуть ряд навчально-тренувальних зборів, один із яких відбудеться на Закарпатті – у Кострино. Попереду також Кубок Європи, який стартуватиме восени.