Подробиці

Елегантні, яскраві, граційні та пристрасні — на шістнадцяті за ліком Міжнародні змагання Uzhgorod Open, з’їхалися кращі з кращих у танцювальному спорті. 1600 пар із 28 країн трьох континентів світу боролися за першість на ужгородському паркеті. Яскраве танцювальне видовище, аналогів якому в Україні нема — цьогоріч встановило рекорд для стартів у нашій країні за кількістю учасників, долучилися і представники країн Американського континенту.

Олександра МИШКО, організатор змагань «Uzhgorod Open – 2018»

Нові країни – це з нового континенту: США, Канада. Також це Туреччина, Нідерланди, Норвегія, Данія, Іспанія, Франція, Англія та ін.

У конкурсній програмі Uzhgorod Open взяли участь танцівники різного віку — від найменших — 5-річних — аж до сеньйорів. Більшість з них мають чималий досвід міжнародних змагань. Сергій та Галина Смітюк з Волині приїхали на турнір до Ужгорода вперше. Відзначають, не просто високий рівень пар, а й можливість набути досвіду поруч із кращими танцівниками світу.

Сергій СМІТЮК, учасник змагань «Uzhgorod Open – 2018»

Гарна атмосфера, тут хороші пари високого рівня підготовки. Хороша конкуренція, є з ким змагатися. Дуже все подобається, є стимул для розвитку дуже сильний.

Галина СМІТЮК, учасниця змагань «Uzhgorod Open – 2018»

Треба вчитися одне в одного. Тоді буде баланс такий і все у нормі. В України дуже великий потенціал, думаю, що можемо займати тільки перші місця у світі.

Оцінювало техніку, емоційність та майстерність танцівників професійне журі світового рівня. Судді підтвердили не лише якісну підготовку учасників, а й відзначили високий організаційний рівень Uzhgorod Open. Дірк Хайдеман родом із Німеччини, втім тривалий час живе і працює у США. Із майстер-класами та конкурсними підготовками об’їздив цілий світ, був дотичний до телевізійних танцювальних проектів у Європі. Підготував чимало зіркових пар. В Україні побував не раз, але в Ужгороді – вперше.

Dirk HEIDEMANN, суддя Міжнародної категорії WDSF (USA)

Змагання організовані на високому рівні. Навіть танцюристи півфіналів у латиноамериканській програмі, а їх 12 пар, дуже сильні. У стандарті – європейська програма — я би відзначив кілька пар, які мають великий потенціал.. У фіналі виступають лише зірки світового рейтингу.

Другий рік поспіль до безпосередньої підготовки та організації однієї із наймасштабніших танцювальних подій України долучається і Ужгородський національний університет. Студенти головного вишу краю не тільки захищають  честь Закарпаття на танцювальному паркеті, а й отримують досвід роботи стюардами та волонтерами заходу.

Михайло БЕНДИК, студент УжНУ, волонтер змагань «Uzhgorod Open – 2018»

Я  працював на координації, допомагав учасникам, суддям. Тут багато іноземців було, це практика іноземна. Плюс практика організаційна така. Я з факультету міжнародних відносин, це досвід спілкування з іноземцями та високоповажними гостями. Дякую, що маю такий шанс попрацювати на такому рівні. І подивитися як тут танцюють на світовому масштабі.

Яскрава, гостра та емоційна боротьба за титули кращих супроводжувалась упродовж двох днів. Учасники показали свій талант у двох програмах: під час виконання латиноамериканських та європейських танців.

Аркадій ГУЛОВСЬКИЙ, учасник змагань «Uzhgorod Open – 2018»

Цього року паркет насичений дуже сильними парами, які представляють свої країни. Тут дуже велика конкуренція, круто танцювати на такому рівні.

Анастасія ЛЕНДЬЕЛ, учасниця змагань «Uzhgorod Open – 2018»

Рівень змагань дуже високий. Не чекала, що приїде стільки пар такого високого рівня. Це додавало хоробрості танцювати і рухатися далі.

Аркадій ГУЛОВСЬКИЙ, учасник змагань «Uzhgorod Open – 2018»

Якщо ми будемо показувати високий рівень змагань вдома в Ужгороді, відповідно наступного року зацікавляться ще більше пар, професійнішого рівні і завітають до нас.

Анастасія ЛЕНДЬЕЛ, учасниця змагань «Uzhgorod Open – 2018»

А для Ужгорода це взагалі величезна подія, багато гостей, друзів, знайомих прийшли нас підтримати, це точно одна із найяскравіших подій цієї весни.

Зі слів організаторів, захід такого масштабу вимагає постійного удосконалення та доповнення.

Мирослава ЛЕНДЬЕЛ, проректор УжНУ з науково-педагогічної роботи

Звичайно, це дуже складно поєднувати багато ролей: і переживати за організацію, і вболівати за своїх. Є таке прислів’я: «За кожним чемпіоном стоїть його мама», так і за кожним організатором стоїть людина, яка допомагає. Якщо у людини є мотивація – усе вдасться. Думаю, що наш захід вдався  завдяки спільним зусиллям багатьох організаторів. Думаю, усі учасники задоволені. Насправді, у спорті немає переможених і переможців, адже кожен досягає свого результату.

Приємна особливість цього року — Uzhgorod Open відвідало чимало містян, які стали свідками яскравого видовища — справжньої спортивної події року.

Олександра МИШКО, організатор змагань «Uzhgorod Open – 2018»

Дивує Uzhgorod Open цього року тим, що прийшло більше ужгородців подивитися на змагання. Як правило приїжджають гості, приходять супроводжуючі дивитися (це тренери, наприклад). Ужгород почав розвиватися у тому плані, що це хороше і гарне дійство, це захоплює і люди хочуть не просто по телевізору дивитися, а й побачити вживу, вдихнути ту атмосферу, яка панує на змаганнях.

Крім конкурсної програми, глядачі мали змогу насолодитися показовими виступами зіркових пар, танцювальних колективів. А самі учасники відвідали майстер-класи від профі світового рівня.