Подробиці

Міжнародний турнір з боксу «Uzhhorod challenge 2019», відбувся у спорткомплексі «Юність» в Ужгороді за підтримки Союзу вірмен України. Присвячені змагання пам’яті майстра спорту СРСР Андраніка Нікогосяна, завдяки якому вони були започатковані та стали щорічними. Четвертий турнір організатори зробили більш розширеним, тож змагання тривали два дні. 8-го березня змагались юніори, а 9-го відбулись «Елітні бої» між німецькими та українськими боксерами у різних вагових категоріях від 69 до 91 кг.  Загалом, участь у змаганнях взяли майже 100 учасників.

Степан МОЛНАР, президент Ужгородської федерації боксу

Кожен рік змагання стають все краще. Стараємося робити суддівську колегію кращою, підвищувати рівень. Запрошуємо суддів національної та міжнародної категорій. Рівень спортсменів досить високий. У змаганнях бере участь Віктор Петров, це неодноразовий чемпіон Європи, переможець Європи. Хлопці з Німеччини – теж чемпіони у своїй країні, призери міжнародних турнірів. Спортсмени на серйозному рівні, досить серйозні і сильні.

Щорічний турнір з самого початку свого створення мав статус міжнародного. З кожним разом покращувалась організаційна та спортивна складові. Цього року до змагань долучились юніори з різних міст України а також з Словаччини, Угорщини, Німеччини.

Оганес НІКОГОСЯН, представник Спілки вірмен України в Закарпатській області

Це буде нашою традицією. Щорічно разом з Спілкою вірмен України та Товариством вірменської культури Закарпаття «Арарат», Ужгородською федерацією боксу» за підтримки Закарпатської облдержадміністрації, Ужгородської міської ради ми організовуємо турнір, який відрізняється тим, що ми проявляємо максимальну гостинність до наших гостей. Я сподіваюсь у майбутньому ми зможемо це масштабувати до кількох країн, а потім зробимо відкриті чемпіонати світу. Пік якого хочеться досягти – щоб на наших змаганнях рано чи пізно були титульні бої. Ми до цього йдемо.

Урочисте відкриття фінальної частини змагань розпочали з виступів народного фольклорного ансамблю «Маки» Ужгородського коледжу культури і мистецтв. У перервах між боями виступали танцювальні колективи «Корпорація друзів Падіюну» та «Бліц».  Зростання якості турніру є важливим не лише для боксерів, а й для кожного з учасників організаційного процесу.

Богдан АНДРІЇВ, міський голова Ужгорода

З кожним роком рівень цих змагань все краще і краще. Я був і на перших змаганнях, і на других і на третіх, і сьогодні четвертий раз відбуваються змагання. Ми бачимо повний зал, глядачі у захваті. Майстри спорту це мінімум учасники боїв. Я вважаю, що це дуже добре. Вдячний федерації боксу, особисто Степану Молнару і Товариству кільтури вірмен у нашому місті тому, що вони багато зусиль докладають для того аби і молодь і підростаюче покоління займались спортом. Я переконаний, що цей турнір буде традиційним.

Карен ЕНОКЯН, голова Товариства вірменської культури Закарпаття «Арарат»

Цього разу вийшло досить добре. Це видно з організаційних питань. Це природньо, адже кожного року робимо висновки і виправляємо помилки. Наступного року, я думаю, зробимо ще краще.

 

Протягом вечора відбулися десять двобоїв категорії «Елітні боксери» між представниками об’єднаної команди України та команди Німеччини. Кожна перемога боксера приносила команді 3 бали, нічия – 2, поразка – 1. Матчева зустріч команди України проти команди Німеччини завершилася перемогою господарів із загальним рахунком 25:15. Переможці отримали грамоти, медалі, кубки, цінні призи та грошові винагороди. Також усі боксери отримали відзнаки учасника міжнародного турніру з боксу «Uzhhorod challenge 2019».