Подробиці

Цьогоріч в Ужгородському національному університеті вперше розпочнуть підготовку здобувачів магістерського рівня вищої освіти зі спеціальності «фізична культура і спорт». Таким чином відтепер виш має повний цикл підготовки професійних тренерів, вчителів, педагогів вищої школи — починаючи із бакалавра і закінчуючи магістром.

Іван МАРІОНДА

завідувач кафедри фізичного виховання

Ліцензійний обсяг набору до магістратури становить 75 осіб, відповідно 30 місць на денній формі та 45 — на заочній формі навчання. Зараз у нас діє перехресний вступ — першим іспитом буде іноземна мова, другим — фаховий екзамен, третім —  теорії та методики фізичного виховання, що проводитиметься у формі співбесіди. Для споріднених спеціальностей передбачено два іспити: іноземна мова і фаховий екзамен. Ці люди, які закінчуватимуть у нас магістратуру, зможуть працювати керівниками у сфері фізичної культури та спорту, керівник підрозділу у сфері фізичної культури і спорту, начальник команди з виду спорту, тренер з обраного виду спорту, директорами спортивних шкіл.

Починаючи із цьогорічної вступної кампанії для абітурієнтів на бакалавратуру за напрямком «середня освіта» профільне Міністерство дещо змінило перелік предметів ЗНО, необхідних для проходження конкурсу.

Іван МАРІОНДА

завідувач кафедри фізичного виховання

Якщо у «фізичній культурі і спорті» немає цьогоріч ніяких змін: два ЗНО треба скласти – з української мови та біології, третій – творче випробування. То на «середню» освіту поступили суттєві зміни. Потрібно буде скласти творчий залік – два тести з фізпідготовки (стрибок у довжину з місця; дівчата – згинання і розгинання рук в упорі лежачи, хлопці – підтягування на перекладині), а далі – два ЗНО (українська мова і біологія обов’язково) і один на вибір – історія України чи географії.

Вивчення спортивних дисциплін і технологій рухової активності відбувається в оновленому спортзалі, приміщенні для фітнесу, залі для занять гімнастикою, в плавальному басейні, на футбольному полі та бігових доріжках стадіону «Авангард». Перший набір магістрів зі спеціальності «фізична культура та спорт»  в Ужгородському національному університеті розпочнеться із 12 липня. Прийом документів триватиме до 26 липня.