Подробиці

Перший у новому сезоні етап Кубку світу з фехтування на візках в угорському місті Егер українські спортсмени подолали успішно. У підсумку національна збірна завоювала 8 нагород: 1 золоту, 3 срібні та 4 бронзові медалі. Загалом у змаганнях взяли  участь понад 200 спортсменів з 19 країн світу. У складі команди України і двоє закарпатців – Максим Магула та Надія Дьолог. Передували ж світовим змаганням перші збори у Києві.

Емілія МАДЯР-ФАЗЕКАШ

тренер «Інваспорту»

Вони були складні у фізичному плані. Тому що це перші збори у новому році після свят, це перший етап Кубка після Чемпіонат світу. Але наші спортсмени справилися. Взяли ті нагороди, які потрібно було взяти, на які ми розраховували. Загалом, національна збірна України показала високий результат.

Стабільний результат для угорського етапу уже другий рік поспіль демонструє закарпатка Надія Дьолог. У категорії «В» з фехтування на шаблях наша спортсменка завоювала бронзову медаль. Приємно, що срібло цих змагань у ще однієї українки Олени Федоти.

Надія ДЬОЛОГ

бронзова призерка етапу Кубку світу з фехтування на візках

Цього року єдине, що змінилося, це – повернення ще одного мого тренера Оксани Михайлівни Рапинець. Зараз ми працюємо ще інтенсивніше, ті помилки, які були допущені в Егері будуть виправлені, і ці виправлення ми намагатимемося перенести у бої. Насправді, не є хтось сильніший за мене, я десь не зібралася. Це моя особиста медаль, думаю непоганий результат. Є куди працювати і куди рости.

Постійний учасник національної збірної України Максим Магула цього року на рапірі та шпазі (у чоловічій категорії «А») увійшов до ТОП-10 турніру. Закарпатець зізнається: ще відходить від травми руки  та «рихтування» протезу ноги. Адже попереду – підготовка до серйозних стартів, цьогоріч це не тільки світові етапи, а й Чемпіонат Європи.

Максим МАГУЛА

спортсмен національної збірної з фехтування на візках

Той протез, що у мене був до цього, він був зовсім поломаний, важко було. Коліно виламалося в іншу сторону, я  не міг взагалі ходити. З дому мені вислали коліно зі старого, аби покласти на час. Тепер зробили новий, був у Києві протягом місяця, він зручніший, я до нього звикаю. Але, щоб сказати, що він  дуже класний, я не можу. Це були дуже тяжкі насичені змагання. Я не зробив свого максимуму, але надалі працюю, зараз аналізую помилки, думаю, як їх виправити. Підготовка іде до основних змагань, як цього року Чемпіонат Європи. Потім буде Чемпіонат світу, ну, і найвище – Паралімпійські ігри.

Надовго закарпатські фехтувальники зброю не зачохляють. Одразу після повернення з Угорщини —  щоденні дворазові тренування. Адже зовсім скоро, уже на початку березня, нові світові змагання – етап Кубка в італійському місті Піза. До Італії захищати жовто-блакитні кольори поїдуть і наші Максим та Надія.