Подробиці

Сьогодні заняття йогою стають все більш популярними. Саме поняття із санскриту перекладається, як «зв’язок».  Вважається, що за допомогою цієї практики можна вдосконалити своє тіло і думки.

Вікторія РОГАЧЕНКО, інструктор з йоги

Тобто, фактично, це керування. Якщо перекладати на нашу мову, на сучасний лад, то це керування нашим розумом, нашими емоціями. Багато хто знає, що йога – це, багато хто від стресу, як ліки приймають йогу.

Йога застосовується в різноманітних релігійних практиках: в буддизмі та індуїзмі, але в західному світі вона набуває більш спортивного характеру. Вченими доведено, що заняття йогою допомагають відволіктися від поганих думок та покращують настрій.

Вікторія РОГАЧЕНКО, інструктор з йоги

Є два основні напрямки в йозі. Це раджа-йога і хатха-йога. Більш популярна – це, звичайно, хатха-йога. Це керування своїм розумом через тіло. Тобто через ці асани, вправи, комплекси. Коли ти напружуєшся і думаєш про те, як правильно зробити вправу. Ти вже забуваєш думати про щось інше. Тому ти контролюєш свої думки. І є напрям «раджа-йога». Тобто це медитація вже. Скажімо так, глибокі речі. Але через хатха-йогу ти і добираєшся до раджа-йоги.

Пози в йозі називаються «асанами». Їх — більше 2-х тисяч. Кожну асану необхідно утримувати певний час. Новачки освоюють пози йоги протягом декількох секунд, але з часом м’язи, суглоби і внутрішні органи звикають до навантаження, стають більш пластичними. І час перебування в асані поступово збільшується. Досвідчені йоги «застигають» в позах по кілька хвилин. Важливою є ідеальна технічна точність, відіграють роль навіть найменші деталі: дихання, напрямок погляду, положення пальців.

Найбільш популярною у йозі є поза лотоса. В цій асані найчастіше зображають Будду та Шиву (головного бога в індуїзмі). Вона символізує ідеальну симетрію та гармонію квітки лотоса.