Подробиці

Флорбол — командний вид спорту, один із різновидів хокею. Змагаються на майданчику розміром 40 на 20 метрів, закритому бортиками, кути заокруглені. Тут грають пластиковим м’ячем, удари по якому наносять ковінькою. Ціль гри: забити м’яч у ворота суперника. В Україні цей спорт розвивають із 2005-го, а уже два роки флорбольний клуб існує і в Ужгороді.

Олександр ОНИЩУК, тренер флорбольної команди

Ми з 2014 року почали збиратися із хлопцями-ентузіастами. Було спорядження: ковіньки і м’ячі – друзі з-за кордону привезли, сказали, що в принципі цікаво так проводити час. Прийшли в школу, запропонували хлопцям, на перше тренування прийшло 6 людей (це було для нас сюрпризом). Так і розпочалися щотижневі тренування, зараз у на є 15 дорослих гравців і 18 у дитячій команді.

Флорбол – безконтактна гра. Єдиним дозволеним силовим прийомом є гра плечем в плече, у випадку ведення боротьби за м’яч. Під час матчу дозволяється необмежена кількість замін, які можна проводити, не зупиняючи поєдинок. Тривалість матчу – 3 періоди по 20 хвилин. Перерва між ними – 10 хвилин.

Олександра АРТЮХІНА, журналіст

У кожній команді 6 гравців: 5 польових і воротар. Контролювати м’яч дозволяється лише ковінькою, яка є у кожного польового гравця.

Ковіньки зазвичай виготовляються із пластику, їхня довжина залежить від зросту спортсмена. М’яч — пластмасовий, діаметром 72 мм, максимальна вага якого 23 грами. У м’ячі є 26 отворів. Воротар грає у спеціальній формі, прошитій поролоновими вставками, коліна також захищені. Крім того, із оснащення є маска та рукавиці.

Василь ЛЮТЯНСЬКИЙ, флорболіст, воротар ФлК «Альфа» (Ужгород)

Воротарі можуть грати і стоячи, але зручніше грати на колінах – так зручніше вибирати позиції, ловити м’ячі. Воротар виконує 50% роботи усієї команди. Відчуваю відповідальність перед своїми друзями, одноклубниками. І дуже хочу, аби більше людей долучалось і флорбол розвивався.

У світі цей вид спорту вважається порівняно молодим, хоч і має прихильників у понад 50 країнах світу. Ця гра більш універсальна, травмобезпечна і без вікових обмежень. Ужгородські флорболісти захищають  честь Закарпаття у Першій лізі Чемпіонату України серед чоловіків. Для наших спортсменів – це дебют у всеукраїнській першості.

Ростислав ШАПОЧКА, флорболіст, капітан ФлК «Альфа» (Ужгород)

Флорбол сам зародився у Швеції, це типу аналог хокею, лише не такий жорсткий. Перш за все людей цей вид спорту цікавить – бо це щось нове, незвичайне для нас. Ніби хокей, але в залі у кросівках, що є легшим, цьому легше навчитися. Подобається флорбол тим, що він динамічний, швидкий, розвивається координація рухів хороша.

Михайло БУЛЕЦА, флорболіст, гравець ФлК «Альфа» (Ужгород)

Чому саме цей вид спорту? Тому що мені подобається його динамічність, рух у ньому. Ми їздили на перший тур Чемпіонату України у Луцьк,  буде відбуватися у Львові другий тур Чемпіонату України, зараз іде активна підготовка. Є чого досягати і до  чого іти.

Спортивну історію флорболу на Закарпатті тільки починають писати. Допомагають хлопцям у цьому спонсори та батьки. Також намагаються флорболісти налагодити співпрацю і зі спортивним керівництвом області.

Олександр ОНИЩУК, тренер флорбольної команди

З цього року ми вирішили, що візьмемо участь у величезному заході — Ukrainian Open. Цей захід збирає близько 50 команд зі всієї Європи, цього року приїдуть і світові команди. У вересні місяці у нас є офіційне запрошення на участь у Чемпіонаті Словаччини. Звичайно, ми запрошуємо і дітей у меншу команду – віком від 7 років можуть займатися, а також кличемо і дорослих – віком від 14 років. Понеділок, середа, п’ятниця у нас тренування у шостій школі у спортзалі, запрошуємо усіх – аби достойно представляти наше місто далі.

Хлопці мають амбітні цілі і щодо участі в Чемпіонаті України, планують повноцінно брати участь і у європейських турнірах. Для цього – три рази на тиждень тренуються у спортзалі ужгородської шостої школи. Заняття – безкоштовні. А щосуботи о 10.00 у спорткомплексі «Буревісник» ужгородські флорболісти проводять відкриті тренування і запрошують усіх познайомитися із цим цікавим видом спорту. Та долучатися до тренувань!