Подробиці

Сергій Рисенко — учасник чотирьох літніх Олімпіад, багаторазовий Чемпіон України з маутенбайкінгу, призер міжнародних велозмагань приїхав до Мукачева взяти участь в унікальному заїзді Excalibur RACE. Каже: тутешні траси можна порівняти із найкращими в Європі. І підкорювати підніжжя Мукачівського замку не так і просто.

Сергій РИСЕНКО, чотириразовий учасник Олімпійських ігор

В Мукачево мы впервые на сборах были года три назад. И за два месяца объездили все и везде. Для маутенбайка – это рай, тут есть что проводить. Эта траса не хуже трас Чемпионата Европы, даже достойна Чемпионата мира. Только что дистанция больше – 110-120 км. Любая гонка – есть гонка. Как и любые соревнования. Доставая все свои медали и грамоты при детях своих, они говорят: «Сколько у тебя их!». Каждая из них заработана потом и кровью. И, наверное, если бы это не нравилось, то 20 лет на велосипеде тяжело было бы ездить.

«Взяття корони» — саме так називалася гонка від підніжжя замкової гори до внутрішнього дворику Мукачівської фортеці. До участі зареєструвалися півсотні спортсменів з усіх куточків України, загальна протяжність маршруту – 800 метрів угору. Змагання відбулися у 7 категоріях, участь у маутенбайкінговому заїзді взяли велосипедисти кількох підвидів свого виду спорту: від МТВ-шників до велотрекерів та шосейників.

Артем ТОПЧАНЮК, організатор заходу

У нас велогонщики самого разного уровня – начиная от любителей и до титулованных спортсменов. У нас есть участники с других стран, очень много участников с других городов Украины. Здесь непросто, потому что в конце сильный градиент, нужно ногами сильно упереться, чтобы заехать, некоторые пешком доходят. Есть такой жесткий торчок, остроты придают камни – брусчатка наверху.

Львів’янка Тетяна Клімченко нещодавно тріумфувала на підсумковому етапі Кубку світу з трекових велоперегонів у Лос-Анджелесі. Це перемога для усього українського велоспорту. У Мукачеві ж дівчина спробувала свої сили у гірському підвиді велосипедного спорту. Незважаючи на труднощі, результатом задоволена.

Тетяна КЛІМЧЕНКО, переможниця етапу Кубку світу з велотреку

10 років у мене є в кишені чисто занять велоспортом, вже досвід накопичується, і якась сила, знання є. Тобто, ти вже і умови, і людей знаєш, ситуація мені на руку зіграла, отак склалося. Можливо, зірки на небі зійшлися, трошки сил залишилося, все потрошки, і все разом і да результат. Дуже мені все подобається, от тільки та бруківочка перед брамою – трохи складно, камені, але загалом все подобається.

Корони переможців – у так званій елітній категорії – дісталися Ользі Віюк з Рівного та ужгородцю Павлу Думі. Аби перемогти спортсменам знадобилося трохи більше 2 хвилин. Павло зі спортивної родини, його батько і дядько також імениті велосипедисти, дядько Володимир Дума – один із перших закарпатців-учасників Літніх Олімпійських ігор. Павло наразі тренується у команді Білої Церкви, основна спеціалізація хлопця – шосейний велоспорт.

Павло ДУМА, переможець Excalibur RACE

Тут траса дуже важка мені була, бо я на шосейному велосипеді. Тут багато бруківки, на шосе бруківка не дуже йде. Краще, звісно, коли асфальт, бездоганно, без ям. Хочу стати кращим, ніж дядько. Хотілося б бути призером Олімпійських ігор, хочеться продовжувати успіх свого роду, досягати якихось успіхів.

Переможні трофеї виготовлені закарпатськими майстрами цілком із велосипедних деталей. Аби привернути увагу до велоруху в області тематика Excalibur RACE стосувалася й історії Закарпаття. Ще один заїзд «Кельтським шляхом» розпочався з Кольчина, і пройшов 16 населеними пунктами Мукачівщини. Його загальна протяжність становила 60 кілометрів.