Подробиці

Відкритий обласний турнір з більярду серед спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату, присвячений пам’яті почесного майстра спорту Олега Кузнєцова, уже вчетверте відбувся в Ужгороді. Оскільки цей вид спорту не входить до програми Паралімпійських ігор, проводити його на Закарпатті допомагають небайдужі люди.

Іван СЛИВКА, меценат

Із самого початку, коли в Ужгороді появився спорт більярд серед інвалідів допомагаю. Це від час здобуття Україною незалежності, я з ними.

Андрій ЧЕГІЛЬ, начальник регіонального центру фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт»

На жаль, останні 4 роки не проводиться офіційний Чемпіонат України, то ми тут проводимо такий відкритий обласний турнір, запрошуємо всіх, хто бере участь у турнірах. Є всі умови для участі спортсменів на візках. Важливо, щоб люди могли і пограти і поспілкуватися між собою. У цьому році участь взяли 35 спортсменів із 7 регіонів нашої країни.

Пан Ігор приїхав до Ужгорода з Червонограду на Львівщині, традиційно бере участь у більярдних турнірах. Після отриманих у шахті травм, має ураження опорно-рухового апарату, втім – не опускає руки. Займається спортом, спілкується із друзями-більярдистами та їздить на змагання. На цьогорічних ужгородських вдалося стати Чемпіоном серед стоячих спортсменів.

Ігор БАРАН, переможець Відкритого обласного турніру з більярду

У нас у Червонограді при Асоціації інвалідів ми мали свій спортзал, там тренувалися, навчився трохи грати у більярд. Мені важко в інших видах спорту, а тут невелика загрузка на ноги, на спину. Ну, було таке задоволення, що перше місце виграв. Але більше задоволення для мене те, що я побачив знайомих, поспілкувався з друзями, старими друзями. Це найголовніше для мене.

Взяти до рук кий та спробувати загнати кулі до луз, Наталія Попович з Іршавщини намагається уперше. І вже одразу – приголомшливий результат. Випередивши суперниць із Києва, — перемога у жіночій категорії. До цього жінка грала у настільний теніс та бочу, спробувати себе прагне ще і у стрільбі із луку.

Наталія ПОПОВИЧ, переможниця Відкритого обласного турніру з більярду

Повірити у себе треба ще на початковому етапі, коли вас кличуть взяти участь, треба іти і змагатися. Найбільше подобається те, що тут спокійно, ніхто не кричить. До останнього не знала, хто переможе, дівчата ще грали і так вийшло, що за очками я перемогла. Вперше приїхала, вперше взяла участь і випадково перемогла.

А от серед більярдистів на візках фінал видався вінницьким. Напружені годинні змагання між Сергієм Юденком та Анатолієм Бондаруком – спортсменами, які тренуються в одному залі у Вінниці — привели останнього до перемоги. Пан Анатолій займається більярдом уже 6 років, до того стріляв із луку та пневматичного пістолету. Сміється: мабуть, саме стрільба і допомогла виробити точність. У майбутньому планує підтверджувати чемпіонське звання.

Анатолій БОНДАРУК,  переможець Відкритого обласного турніру з більярду

Переміг минулорічного чемпіона, і досі не можу повірити, що це сталося. Уе була моя мрія. Фінал був дуже важкий, виснажливий. Та це дуже цікава гра, дуже полюбляю грати у більярд. За його складність, це поле для всіх можливостей: як хочеш – так граєш, все від тебе залежить. Важлива спрацьованість, точність, треба тренуватися і буде результат.

Усіх спортсменів нагородили пам’ятними подарунками, а призери відкритого турніру отримали кубки та медалі. Ужгородські змагання задають тон більярдному руху серед спортсменів з інвалідністю, тому хороші традиції  проведення турнірів планують продовжувати. Та уже готуються до наступних стартів.