Подробиці

Велосипеди бруду не бояться. Попри багнюку, яка утворилася на шляхах після дощів, кращі велоспортсмени України відкрили сезон професійних гонок. У Шахтинському лісі в Ужгороді, на одній з найкращих крос-кантрійних трас, уже четвертий рік поспіль проводять серію змагань Зимового чемпіонату України з велоспорту-маунтенбайку. Турнір відбувається під егідою Міністерства молоді та спорту України. Майже 200 найсильніших велосипедистів (жінок та чоловіків) із 16 регіонів нашої держави боролися в кількох вікових групах. Цього разу Чемпіонат складався із 6 дисциплін: гонки вгору, крос-кантрі на короткому крузі, індивідуальної гонки на час, командної гонки парами та естафетних гонок.

Микола ЩАДЕЙ, керівник велоклубу «Лідер», співорганізатор змагань

І щороку спостерігаємо динаміку кількості учасників. Якщо минулого року це було 160 спортсменів, цього року уже понад 190. Завжди було 5 гонок, цього року 6. Ми додали – вперше в Україні – парну гонку. Вона нова, свого роду експериментальна. Погодні умови зробили трасу мокрою, болотистою, цим зробили гонки видовищними. Це є одним із елементів нашого виду спорту, багато хто відвик від цього, тепер от згадали.

Один із лідерів чоловічого маутенбайку Дмитро Тітаренко нині виступає за Хмельницький, хлопець є майстром спорту міжнародного класу та неодноразовим Чемпіоном України. Відзначає: цього року закарпатські траси дещо ускладнила багнюка, втім дух суперництва відчувався гостріше. Дмитро зібрав цілий комплект нагород ужгородських гонок.

Дмитро ТІТАРЕНКО, велосипедист (м. Хмельницький), майстер спорту міжнародного класу

Весь комплект цього року вдалося завоювати. Це було перше місце у крос-кантрі на короткому колі. У той день було дуже мокро і холодно. Другим став у роздільному старті (один круг) і третє у гонці вгору. Дуже класна тут траса: технічна і складна. Але через погодні умови – вийшло, що вийшло. Головне було їхати, а не бігти, бо дуже брудно було. Далі зі збірною їдемо на блок міжнародних змагань – Словенія, Словаччина, Австрія і Чехія буде.

Діючий Чемпіон України з велосипедного спорту – маунтенбайкінгу – у гонці крос-кантрі ужгородець Володимир Козловський, від колеги по національній збірній України не відстає. І також збирає повні комплекти нагород. Попри несправність велосипеда, усе-таки зміг завоювати для Закарпаття і золоту медаль – в індивідуальній гонці (серед чоловіків, еліт).

Володимир КОЗЛОВСЬКИЙ, велосипедист (м. Ужгород)

Вдома виступати завжди хвилююче, адже багато рідних і близьких стежать за тобою, очікують, аби ти щось показав. Налаштовуюся так: «Це моя домашня траса, маю бути кращим на ній». У першій гонці вдалося взяти лідерство. У другий день сталася технічна проблема з велосипедом, але виборов друге місце. На чемпіонаті України з гонки вгору став другим. Зараз зі збірною України вирушимо на міжнародні старти закордон, будемо здобувати бали у залік на участь в Олімпійських іграх.

Цей зимовий чемпіонат України є стартовим у спортивному велосезоні. Попереду ж чимало роботи та гонок, які відкриватимуть двері до змагань міжнародного рівня. Учасники національної збірної уже готуються до турнірів у сусідній Словаччині. А Ужгород не встигне засумувати за велоподіями. Адже, уже 21 квітня у Боздоському парку планують провести наступні змагання та заїзди серед наймолодших спортсменів.