Подробиці

Черговий тур Чемпіонату України «Дитяча ліга» з волейболу серед юнаків 2004 р.н. і молодше зібрав в Ужгороді шість найсильніших команд із кількох регіонів України. Головним суддею змагань є заслужений волейболіст країни Петро Раца. Чоловік із Чернівців, у 2013 у складі збірної країни став Чемпіоном світу серед ветеранів. На «Дитячу лігу» у СК «Юність» цього разу зібралися юні волейболісти із Тернополя, Полтави, Вінниці, Дніпра, Києва та Ужгорода.

Петро РАЦА

головний суддя змагань

Це четвертий етап ЧУ в Ужгороді. Рівень дуже цікавий, він високий, тому що на таких турнірах визначають найсильніших, здійснюють відбір дітей – і з цих юнаків складається збірна України, яка представлятиме дрежаву на Чемпіонаті Європи.

На урочистому відкритті були присутні представники дитячих спортивних шкіл області, Національного олімпійського комітету, а також волейбольні функціонери країни. Командам-учасникам організатори передали символічні короваї, вітали спортсменів і студенти Ужгородського коледжу культури і мистецтв.

Після кількох днів змагань, наша ужгородська команда – серед лідерів у цьому віці. Як зазначають у закарпатській ДЮСШ, хлопці зібрані із кількох куточків  Закарпаття і фактично зігруватися доводиться просто на майданчику. В той час як, наприклад, у Києві чи Дніпрі є спеціалізовані школи-інтернати.

Василь ІВАНКО

заступник директора Закарпатської обласної ДЮСШ

Нам у тому плані трохи важкувато, у нас зібрані діти з Угородщини, Березнянщини, Міжгірщини. Ми збираємо кращих із кращих дітей цього віку і намагаємося налаштувати на гру. Ми можемо радуватися нашою командою. Подякувати хочу нашим тренерам Володимиру Сазанському, Володимиру Грохольському. Ще два дні змагань, але переконані, що наші діти зможуть увійти до четвірки найсильніших в Україні по цьому віку.

Команда Дніпра зараз бореться за призові місця. Кажуть: напружена боротьба чекатиме на хлопців саме із Ужгорода. Дніпряни концентрують усі сили, аби потрапити до фінального етапу змагань – четвірки найсильніших.

Тетяна МАГАН

старший тренер з волейболу (Дніпро)

Дитячий волейбол в Україні – хотілося б, аби йому приділяли більше уваги, ресурсів. Тому що тренери у нас є, вони дуже хороші, особливо дитячі. Зараз основна задача наша – вийти у четвірку із шістки. Так порахувала, що для цього треба набрати 9 очок. А можливо і менше, все залежить від того, як зіграють наші суперники. В Ужгорода хочемо хоча один бал заробити.

На волейболістів ще очікує день напружених змагань. За підсумками 4 туру Дитячої ліги визначаться учасники фінальних поєдинків, а також кандидати до збірної України, яка поїде захищати жовто-блакитні кольори на Чемпіонат Європи.