Подробиці

У Минаї на Ужгородщині урочисто відкрили новозбудований стадіон. Заходи тривали на арені із самого ранку. Відбулися дитячі футбольні змагання, переможців нагороджував володар Золотого м’яча та Кубка кубків-1986, віце-чемпіон Європи-1988-го Ігор Бєланов. Уславлений київський динамівець привіз власний трофей, і кожен міг сфотографуватися з нагородою, і з самим майстром.

Ігор БЄЛАНОВ

футболіст, володар «Золотого м’яча»

Когда я увидел множество детей, прямо душа радуется. Понимаю, что в этом регионе очень любят деток, любят спорт, уважают его. Стараюсь ездить по регионам – показывать мяч деткам, чтобы они дотрагивались и понимали, что все это реально. Я так же был маленьким мальчиком, который мечтал, чтобы его заметил тренер. Я всегда, как и Валерий Лобановский, говорю детям: «Нужно любить не себя в футболе, а футбол в себе».

Головною спортивною подією дня став фінальний поєдинок за Кубок Закарпаття. У фіналі зійшлися «Минай» із Ужгородщини та «Вільхівці» із Тячівщини. А коментував поєдинок один із редакторів тематичного футбольного каналу країни, редактор ефіру Фіналу Ліги Чемпіонів — Мирослав Небесник. Господарі поля – чинні володарі трофею –   хотіли захистити титул та показати гру високого рівня. Тим більше перед вболівальниками, яких на стадіоні зібралося понад 2 тисячі. Гостям же – дебютантам виступів у фіналі Кубку — доводилося грати від захисту, працюючи на контратаках. Натомість «минайці» діяли першим номером. І наприкінці першого тайму рахунок у поєдинку потужним ударом у дев’ятку відкрив Ігор Вагін.

Ігор ВАГІН

гравець ФК «Минай»

Я, чесно кажучи, не думаю над тим, що я забив чи хтось другий. Приємно, коли команда виграє, робимо одне діло. Задача була виграти, а хто забив перший і увійшов в історію – не так важливо.

Другий тайм виявився цілком за «Минаєм». І хоч «Вільхівці» теж мали кілька нагод, та голкіпер закарпатців парирував удари, а стрімкі контратаки були зупинені оборонцями чи у штрафній. А от «минайці» натомість забили ще 4 м’ячі: Василь Пиняшко робить рахунок 2:0, Яромир Лобода за кілька хвилин точним ударом заносить третій, четвертий гол ударом у дев’ятку робить Роберт Гегедош.

Загальним рахунок 5:0 наприкінці двобою робить Владислав Образцов: він ефектним ударом через себе відправив м’яча у ворота.

Юрій БУЧОК

тренер ФК «Вільхівці»

«Минай» — краща аматорська команда у Західному регіоні. Десь далося взнаки те, що ми тренуємося на твердих полях, а тут поле м’яке зовсім інше. У другому таймі ми підсіли, і здали фізично. І це вплинуло на результат – 5:0. Цк для нас важкий результат, нікому нелегко програвати 5:0.

Ігор ХАРЬКОВЩЕНКО

тренер ФК «Минай»

Игра состояла из двух таймов. Первый нам не удался, ребята не выполняли то, что мы ч ними договаривались. Пришлось во втором тайме чуть-чуть их взбодрить. И нам это удалось, судя по результату. С нашей стороны мы хотели бы пригласить всех фанатов спорта, не только болельщиков «Миная», а всех, кто любит футбол, приходить на стадион, а мы будем своей игрой пытаться радовать их.

Окрім підтвердження титулу володарів Кубку Закарпаття з футболу, на ФК «Минай» очікувала ще одна хороша новина. На відкритті нової арени віце-президент ФФУ Вадим Костюченко офіційно вручив клубу атестат на участь у Другій Лізі України. Тепер закарпатська футбольна команда представлятиме область на професійному рівні у сезоні 2018-2019. Присутній на трибунах гравець збірної України Артем Федецький вірить у перспективи футболу Закарпаття.

Артем ФЕДЕЦЬКИЙ

гравець національної збірної України з футболу

Хотів подякувати за запрошення своєму близькому другу Михайлу Кополовцю, він набігав сьогодні, дуже хотів забити. Мені здається, що він за «Карпати» так не бігав, молодець. Команда загалом досить цікава. Звичайно, можливо рівень другої ліги уже буде вищим. Тим не менш, команда готова, вважаю, що десь якісь точкові підсилення не завадять. А загалом команда мені дуже сподобалась, ігровита, класна команда.

17 червня нова арена знову прийматиме великий футбол. Сюди на двобій за путівку до півфіналу аматорського чемпіонату України приїде поборотися із ФК «Минай» нова команда Віталія Кварцяного «Таврія-СКІФ» (Роздол, Запорізька область).